Alper Kamu-Cehennem Çiçeği

...

alper-kamu-cehennem-cicegiAlper Canıgüz’ün yeni kitabı Alper Kamu-Cehennem Çiçeği yine okurları başka dünyalara götürüyor.  Yazın bunaltan havasında size yeni evrenlerin pencerelerini açan bu kitap modern Türk edebiyatında da önemli bir yer tutuyor.  Alper Canıgüz daha önce yayınlanan 3 romanında ( Tatlı Rüyalar, Oğullar ve Rencide Ruhlar, Gizli Ajans)  olduğu gibi farklı ve akıcı bir anlatımla okuru öyküsünün içine hapsediyor.

Alper Kamu 5 yaşında olan ve büyümeyen- büyümenin körelmek olduğunu düşünen belki de- bir çocuk. Bu çocuğun dünyayı algılayışını, olaylar karşısında ki tutumunu okudukça kendinizi gülmekten alamayacaksınız. Oğullar ve Rencide Ruhlar’da olduğu gibi bu romanda da Alper Kamu kendini bir cinayeti aydınlatmak için tüm yeteneklerini kullanıyor ve hayatının acımasız bir o kadar da komik yüzüyle karşı karşıya geliyor.
“İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?” diyen Alper Kamu, bu serüveninde hem insanlığa hem kendisine dair çözümlemeler yaparken, siz de hayat ve insanlık hakkında sorgulamalar yapmaya başlayabilir, bu kitabın kekremsi tadı sayesinde, 5 yaşındaki bir “velet” in hayat anlayışına gülerken bir yandan da boğazınıza takılan bir hıçkırıkla kitabın akışına kapılabilirsiniz.