ARGAN YAĞI NEDİR? FAYDALARI NEDİR?

...

Son yıllarda cilt, saç, akne, sivilce gibi problemler ortaya çıkmıştır. Sağlıklı beslenmek bu gibi sorunları ortadan kaldırsa da bazen yeterli kadar yardımcı olmuyor. Bu durumlarda bitkisel ürünler ile takviye tercih ediliyor. Bitkisel ürün olan Argan yağı nedir?

ARGAN YAĞI NEDİR?

Daha çok cilt ve saç bakımında kullanılmakta olan argan yağı, tırnaklar ve vücut içinde besleyici özelliğe sahiptir. Saçların daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olurken saç kırıklarının oluşmasını da engeller.

ARGAN YAĞI NASIL KULLANILIR?

Tüm bitkisel ve doğal ürünlerin kullanımında olduğu gibi argan yağının kullanımında da devamlılık ve düzenli kullanım gerçeği unutulmamalıdır. Uygulayacağınız bölge üzerine avuç içinde ıslatılarak uygulanması önerilir. Kişiler tarafından günlük düzenli bir biçimde uygulanabilir. Saç, cilt, tırnak ve vücut bakımı açısından kullanılabilir.

ARGAN YAĞI FAYDALARI:

Argan yağı faydaları;

  • Akne ve sivilceler: Argan yağı, kanıtlanmış bir sebum (cilt tarafından üretilen doğal yağ) azaltma etkisine sahiptir. Yağlı bir cilde sahipseniz argan yağı ile zaman zaman cildinize bakım yapmak cilt yağını dengelemeye yardımcı olur. Argan yağı, fazla yağlanma ve bu yağlanmaya bağlı olarak gözeneklerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkan akne, sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engellemeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda cildinizde hasar görmüş hücreleri tedavi etmeye de yardımcı olur.
  • Tırnak bakımı: Argan yağı tırnak bakımı içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tırnak eti problemlerini gidermek için bir kaç damla argan yağını tırnak ve tırnak etlerine masaj yaparak uygulayınız. Tırnak etleri problemlerini gidermek, soyulma ve kavlamalara dur demek için oldukça faydalı olacaktır. Elinize bir eldiven takıp 10 dakika boyu bekletmek argan yağının emilimi için sağlar.
  • Kalp ve damar hastalıkları: Argan yağının kalp damar hastalıklarını önlediği ve hatta bu tipteki hastalıklara iyi geldiğine dair yayımlanmış makaleler vardır.Çeşitli araştırmaların sonucuna göre argan yağındaki doymamış yağ asitleri, kolesterolü düzenlemeye ve yüksek  tansiyonun düşürmeye yardımcı olur.
  • Çatlaklara karşı: Hamilelik gibi deride aşırı esnemenin olduğu dönemler için argan yağı harikadır. Sadece hamilelik değil, ani boy uzamasında bile cilt çatlakları oluşur ve tedavisi oldukça uzun sürelidir. Bu gibi durumlara argan yağı imdadınıza yetişecektir.
  • Saçı güçleştirme: Argan yağı saç derisini ve saçı nemlendirerek kuru saçlardan kaynaklanan kepek benzeri şikayetleri engelleyebilir.Saç diplerine iyi gelir, saçı canlandırır, onarır ve böylelikle saçların daha canlı ve gür görünmesinin sağlar.

ARGAN YAĞI İÇERİĞİ:

  • Steroller
  • E vitamini
  • Omega 9
  • Omega 6
  • Argan yağı

UYARI: Argan yağı ilaç değildir, bitkisel üründür. Çocukların uzanamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. İçerisinde ki bileşenlere alerjisi olan kişilerin kullanması tavsiye edilmez. Alerji durumunda doktora başvurunuz. Güneşli ve nemli yerlerde muhafaza etmeyiniz, oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

BİZE BU KELİMELER İLE ULAŞTINIZ

argan, yağ, argan yağı, argan yağı nedir, argan yağı içeriği, argan yağı faydaları, argan yağı sipariş

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.