Argan Yağının Cilt İçin Şaşırtıcı 7 Faydası

...

Yüz için argan yağı kullanmak cildinizi güzelleştiren ve en önemli organınızın sağlığını birçok şekilde koruyabilen muhteşem bir doğal çözümdür.

Argan Yağı

Argan yağı, Kuzey Afrika bölgesine özgü olan argan bitkisinin çekirdeklerinden özümlenen veya damıtılan bir bitki yağıdır. Bu yağın, diğerlerinin yanı sıra E vitamini, karotenler, yağ asitleri, polifenolik bileşikler, vanilin asidi ve kateşinler gibi birçok aktif madde ve bileşiğe sahip olduğu bulunmuştur. Genellikle mucize yağ veya sıvı altın denir. Antioksidan bileşiklerin bu yoğunluğu, bu yağı özellikle yüz ve cilt üzerinde doğal sağlık çözümlerinde oldukça yararlı kılar.

Not: Çoğu durumda, yüz için argan yağı kullanmak, sorumlu ve dikkatli bir şekilde kullanmanız şartıyla tamamen güvenlidir.

Argan Yağı Cilt İçin Faydaları

Yüz ve cilt için argan yağının en önemli faydaları şunlardır:

Nemlendirici

Bu yağdaki aktif bileşenlerin birçoğunun cildin derinliklerine nüfuz ettiği bilinmektedir, bu sayede temiz cilde sahip olmak için uygun nemlendirmeye ve beslenmeye izin verir.

Gece Yağı

Argan yağı, çok kuru ve hassas bir cildi koruyan ve nemlendiren, bir gece yağıdır, parlak ve eşit tonlu bir görünüm kazandırır. Hafif bir yağ olma özelliğinden dolayı, argan yağı ciltte yağlı bir tabaka bırakmaz.

Kuru cilt

Mucize yağında bulunan E vitamini ve yağ asitleri, aşırı kuru cilde sahip insanlara faydalı olabilecek derin nemlendirici özelliklere sahiptir. Ayrıca cildin kaşınmasını ve pullanmasını azaltır.

Yaşlanma karşıtı

Bu yağ, vücudun serbest radikallere karşı savunmasını geliştirecek antioksidan bileşenler ile doludur; bu da erken yaşlanmaya, kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine ve diğer lekelere neden olur.

 

Cilt Toneri ve Aydınlatıcı

Argan yağı cilt tonunu hafifleten tokoferol ve yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağ geleneksel olarak Faslı kadınlar tarafından cildi korumak için kullanılır. Cildin aydınlatma özelliklerinden dolayı cildin pürüzsüz bir görünüm vermesiyle mevcut sivilce izlerini hafifletebilir.

 

Çatlakların Önlenmesi

Argan yağı, çatlakların iyileştirilmesi ve önlenmesi için en iyi seçimdir. Altın yağı, E vitamini ve kollajen üretmeye yardımcı olan ve cildin elastikiyetini koruyan antioksidanlar açısından zengindir. Birkaç damla argan yağı, çatlakları azaltmaya yardımcı olmak için hamilelik sırasında cilde güvenle sürülebilir. Ancak, hamilelik sırasında herhangi bir yağ kullanmadan önce daima doktorunuza danışın.

Bağışıklık sistemi

Cildiniz vücudun en büyük organıdır ve sürekli dış patojenler ve bakteriler tarafından saldırıya uğrar. Bununla birlikte, argan yağının antibakteriyel doğası yardım etmek için var.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: argan yağı cilt, argan yağı cilt lekeleri, argan yağı cilt rengini açar mı, argan yağı cilde nasıl kullanılır, argan yağı cildi sıkılaştırır mı, argan yağı cilt için, argan yağı cilde zararları, argan yağı cilde faydaları kadınlar kulübü, argan yağı ciltte tüylenme yapar mı, argan yağı bakımı, argan yağı blog, argan yağı badem yağı, argan yağı bitkisi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.