Arı Sütü Neden Kullanılır?

...

Kraliçe arı için işçi arılar tarafından özel olarak üretilen arı sütü hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ister misiniz?

Arı Sütü Sağlık Faydaları

Bu arı sütünün sağlık yararları aşağıdaki gibidir;

Kan Basıncını Düzenler

Araştırmalar, kraliyet jölesinde bulunan bazı proteinlerin insanlarda kan basıncı seviyelerini doğrudan etkilediğini ortaya koymuştur. Bu protein hidrolizatı, kan basıncında uzun süreli bir etkiye sahip olabilir. Bu, kan damarları ve kalp üzerindeki stresi azaltmak için vazodilatatör görevi gören içinde bulunan potasyumla birleştirildiğinde, arı sütü kalp rahatsızlıklarını önlemek için harika bir yol gibi görünmeye başlar.

Kolesterol Seviyesini Dengeliyor

Çoğu insan sağlıksız kolesterol ile tatlı, lezzetli yiyecekler ilişkilendirmek olsa da, bu arı sütü ile durum böyle değil. Aslında, araştırmalar sürekli olarak diyetinize eklediğinizin “kötü” kolesterol seviyelerinizde kayda değer bir düşüşe neden olduğunu ve böylece ateroskleroz ve kalp krizi ve inme gibi kardiyovasküler sorunları önlemenize yardımcı olduğunu göstermiştir.

Kısırlık Sorunlarını Tedavisi

Doğurganlık sürecindeki arı sütünün tam işlevi belirsiz olmasına rağmen, insan doğurganlığı üzerindeki etkisinin kraliçenin morfolojisini etkileyen ve cinsel olarak uygun hale gelmesine yardımcı olan protein olan royalactin ile bağlantılı olduğundan şüphelenmektedir. Nedeni ne olursa olsun, erkeklerde doğurganlığı ve sperm hareketliliğini arttırdığı, böylece eşinin gebe kalma şansını arttığı gösterilmiştir.

Kanseri Önler

Arı sütünün içinde bulunan birtakım antioksidanlar vardır, fakat özellikle BPA olarak da bilinen bisfenol A’yı inhibe etme kabiliyeti gösterir. Bu, artan meme kanseri seviyelerine bağlı bir çevresel östrojendir. Bu nedenle, diyetinize yeterli miktarda arı sütü ekleyerek, bu tür kanserleri önleyebilirsiniz.

Enflamasyonu azaltır

Arı sütünün etkileyici vitaminler ve aktif enzimler bunu potansiyel bir anti-inflamatuar ajan yapar. Bununla birlikte, aşırı ısı enzimatik özellikleri bozar, bu nedenle bu tür faydalar için arı sütü alınamaz. Bu nedenle, iltihap ağrısını hafifletmek için vücudun etkilenen bölgelerine masaj olarak uygulayabilirsiniz.

Kilo kaybı

Lesitin, etkili bir şekilde kolesterolü azaltabilen, karaciğer fonksiyonunu artırabilen ve sağlıklı sindirimi kolaylaştırabilen, arı sütünün bileşenlerinden biridir. Tüm bunlar kilo kaybına yardımcı olabilir. Arı sütü ve bu besin takviyesinin protein içeriğinden kaynaklanan geliştirilmiş metabolizması ile birleştirildiğinde, belirli bir kilo kaybı vermek güçlendirici olarak çalışabilir!

Metabolizmayı artırır

Arı sütünün insanların üretemediği gerekli amino asidin 8’ini içerdiği gerçeği, onu çok önemli bir besin kaynağı haline getirmektedir. Bu 8 amino asitin elde edilmesi zor olabilir, ancak vücuttaki yeni proteinlerin dövülmesi ve metabolizmamızın düzgün şekilde çalışmasını sağlamak için gereklidir. Arı sütü, bu nedenle, hücresel rejenerasyonu artırabilir, kas gelişimini ve büyümesini hızlandırabilir, kemik gücünü artırabilir ve vücudumuzdaki hormonal / enzimatik süreçleri optimize edebilir, bu da yaşam tarzımıza diğer sağlıklı desteklerle sonuçlanabilir.

Arı sütünü direk temin edemezseniz arı sütü hapı şeklinde kullanımları da mevcuttur. Gördüğünüz üzere kraliçe arsının özel besini içerisinde pek çok mucizeyi barındırıyor.

Bu yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: arı sütü polen, arı sütü faydaları, arı sütü satın al, arı sütü kullananlar, arı sütü kullanımı, arı sütü fiyatları, arı sütü kremi, arı sütü neye iyi gelir, arı sütü ekşi, arı sütü Ankara, arı sütü, arı sütü ne işe yarar,arı sütü al, arı sütü ampul, arı sütü arifoğlu, arı sütü aksu vital, arı sütü antidepresan, arı sütü alma, arı sütü alırken nelere dikkat edilmeli, arı sütü astıma iyi gelir mi, arı sütü arıdan nasıl alınır, arı sütü bal, arı sütü bal polen, arı sütü bal polen propolis karışımı, arı sütü beeo, arı sütü balparmak, arı sütü balı, arı sütü bal propolis, arı sütü besin değeri, arı sütü bi, arı sütü bal polen boy uzatır mı, arı sütü cilt, arı sütü cinsellik, arı sütü caiz mi, arı sütü cilt lekeleri, arı sütü cilde iyi gelirmi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.