Az parayla çok güzellik sırları

...

– Ojeleriniz çok çabuk kuruyor kullanılmaz bir hale geliyorsa; ojenin iç kısmına birkaç damla aseton damlatın ve eskisi gibi sürmeye devam edin.

– Hem göz kalemi hem de kaş kalemi alarak masraf etmenize hiç gerek yok! Kaş rengine göre alacağın koyu kahve rengi ya da siyah kalemi iki bölge için de kullanabilirsiniz

– Şu baş belası sivilcilerin çaresi öyle düşündüğünüz gibi pahalı ilaçlar kullanmaktan geçmiyor. Ame eğer öyle diye iddia etmekte ısrarlıysaızn da pahalı ürünlerin içeriğindeki maddelere bakarak aynen bu maddelerin bulunduğu daha uygun fiyatlı ürünleri alabilir gönül rahatlığı ile sivilcelerinizle savaşabilirsiniz.

– Eskiyen rujlarını sakın atmayın! Çünkü onları yeni bir tane elde etmek için kullanabilirsiniz Bitmiş gibi görünen rujunun tüpün içinde kalmış bölümünü fırça yardımıyla vazelin ile karıştırarak parlak bir ruj elde edebilirsiniz

– Maskaranın kökünü mü kuruttunuz? Hemen yeni bir tane edinmek yerine ağzını sıkıca kapattığın maskaranı birkaç dakikalığına kaynar suyun içine koyun. Bu işlem maskaranın içinin yumuşamasına ve senin de kurumuş olan maskaradan faydalanmanıza yardımcı olacaktır.

– Bayılarak sürdüğünüz krem allığın bitti mi? O halde bir süreliğine pembe ya da şeftali tonlarındaki rujlardan yararlanmayı deneyin. İhtiyacınız olduğunda yanaklarınıza hafifçe sürün ve güzelce dağıtın İnanın kimse farkı fark etmeyecek.

– Ojelerinin hemen kurumasından şikayetçi misiniz? O halde bundan sonra annenize buzdolabında ojeleriniz için de bir bölme ayırmasını rica edin.

– Pedikürünüzü manikürünüzü bir güzellik salonunda yaptıracağınızaa evde kendiniz yapmayı deneyin, İlk etapta zorlansanız bile zamanla iyi olacağınızdan şüpheniz olmasın.

– Dudaklarınızı güzel göstermek için hergün sürdüğünüz parlatıcılarınız mı bitti? Ayda bir yenisini almak yerine evde kendiniz imal etmeye ne dersiniz? Haydi kolları sıvayın! 6 çorba kaşığı rendelenmiş balmumunu 6 çorba kaşığı susam yağını ve 2 çorba kaşığı balı bir kabın içerisine boşaltın ve karıştırın. Daha geniş bir kabın içine sıcak su koyarak bu kabı içine yerleştirin ve tüm malzemelerin erimesini bekleyin. Karışım yumuşadığında ve kıvama geldiğinde kabı dışarı alın. Karışımı kalınlaşıncaya kadar bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın ve bir kaba örneğin eski krem kutuna boşaltın. İşte parlatıcınız hazır!