Bebekler İçin Sağlıklı 10 Besin

...

Şüphesiz ki bebeklerin sağlığı hepimiz için oldukça önemlidir. Özellikle yeni doğan ve gelişim gösteren bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve sağlıklı bir yaşam oluşturabilmesi için biz büyükler elimizden gelen herşeyi yapmaya hazır oluruz. Ancak bebeklerin sağlıklı bir yaşam göstermesinin en büyük etmenlerinden biri şüphesiz ki sağlıklı beslenmelerinden meydana gelmektedir. Bu nedenle bebeklerin sağlıklı beslenmeleri sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri ve sağlıklı büyüyebilmeleri için mutlaka gereklidir.

Özellikle ek gıdaya geçen bebeklerin gelişim konusunda beslenmeye oldukça fazla ihtiyaçları vardır. Ancak bu konuda yeteri kadar bilgili olmayan anneler bebeklerini özellikle hangi besinler ile daha çok beslemesini gerektiğini bilmemektedir. Bu nedenle birçok anne bebeğinin yanlış beslenmesine sebebiyet vermiştir. Ancak bebeklerin sağlıklı beslenmesine yardımcı olacak bazı besinler vardır. İşte tüm bebekler için sağlıklı 10 besin ve bu besinlerin bazı özellikleri.

1- Tatlı patates: Bebekler ve çocuklar için sağlıklı sebzelerden biri de tatlı patatestir. C ve A vitaminiyle dolu olan tatlı patates fito-besinler açısından da zengindir.

2- Muz: Potasyum açısında zengin olan muz, doğal özellikli bir tatlıdır ve vitaminle doludur.

3- Kabak: Çocuklar için en iyi gıdalardan biri olan kış kabağının bir düzine çeşidi bulunuyor ve hepsinin tatları farklıdır. Kabağı fırınlayın, kaynatın ya da buharda pişirin ve biraz sebze suyun ekleyin sonra püre yapın.

4- Organik yoğurt: Bebeğiniz 6 aylıksa ve süte karşı alerjisi yoksa probiyotiklere başlamanın en iyi yolu evde mayalayacağınız yoğurttur.

5- Çorba: Ev yapımı sebze çorbası lezzetlidir ve sağlıklı bir bebek yiyeceğidir. Hazırladığınız bu çorbaya tuz eklemeyin.

6- Yaban mersini: Diğer bir süper gıdalardan biri de yaban mersinidir. Lif, C ve A vitamini açısından zengin olan yaban mersininde bol miktarda antioksidan bulunuyor. Yaban mersini, kalp, gözler ve beyin gibi bebek vücudunun her parçası için sağlıklıdır.

7- Yumurta: Çok fazla besin değeri ve protein için organik yumurtalar bulmaya çalışın. Ayrıca yumurtada Omega 3 yağ asitleri, kolin ve önemli bir B vitamini var. Sadece çocuklar için değil tüm yaş grubu için sağlıklı besinlerden biridir yumurta.

8- Yulaf: Bir başka protein kaynağı olan yulaf ile çocuklarınıza kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Fitokimyasallar, E vitamini ile demir, çinko ve magnezyum gibi birçok mineral açısından da zengin olan yulafa biraz meyve veya bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

9- Fasulye: Süper gıdalardan biri olan fasulye portakal gibi birçok meyvenin içinde bulunan antioksidanların 10 katını içeriyor.

10- Avokado: Bebeğiniz için en mükemmel yiyecek olan avokadonun sindirimi ve hazırlaması kolaydır. Sadece kesin ve bebeğinize yediriniz ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

beslenme, bebeklerde beslenme, sağlıklı beslenme, bebeklerde sağlıklı beslenme, bebekler nasıl beslenmeli, çocuklarda beslenme, çocuklar nasıl beslenmeli, bebekler için beslenme önerileri, bebekler için sağlıklı besinler, bebekler için sağlıklı sebzeler, bebekler için sağlıklı meyveler, bebekler için sağlıklı beslenme, avakado, muz, yulaf, tatlı patates, tatlı patates nedir, fasulye, kabak, yumurta