BEYAZ LAHANA MASKESİ NEDİR? NASIL HAZIRLANIR?

...

BEYAZ LAHANA MASKESİ NEDİR?

Soğuk kış aylarında cildinizin korunmasız kalması, cilt sağlığınız için olumsuz etki eder. Genç görülmenizi sağlarken, cildinizde ki yaşlanma unsurlarını da yok edebilir. İçerisindeki C Vitamini cilt üzerinde hücrelerin direncini ve cildin canlı gözükmesini sağlıyor. Akne oluşunu engellerken, göz çevresini güçlendiriyor ve göz sağlığı açısından olumlu etkiler oluyor. Cilt altı yağlanmayı engellerken, cildin ferah ve nemli olmasını sağlar. Lahana içerisinde bulunan A ve K vitaminleriyle cidin nem oranını koruyarak cildin elastikiyetini sağlar. Ayrıca yaşlanma karşıtı özelliği olan beyaz lahana maskesi cildinizi daha dinç ve sağlıklı gösterecektir. Cildin daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlıyor. Lahana ile cildin her gün temizlenmesi cilt gözenekleri açacaktır ve cildin üzerinde birikmiş olan kirleri temizleyip daha berrak görünmesini sağlayacaktır.

BEYAZ LAHANA MASKESİ YAPILIŞI:

Malzemeler; 1-2 adet lahana, birkaç adet pamuk ya da bez.

Yüzeyindeki lahana yapraklarını temizleyin, ve kaynaması için suya koyunuz. Pamuk ya da gazlı bezi lahana suyuna koyunuz, ve cildinizde 10-20 dakika bekletiniz. Maske uygulaması bittikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız. Bu tarifi haftada 1-2 defa uygulayınız. Düzenli kullanım sonrası fayda gösterebilecek olmasını da unutmayınız.

Bize bu kelimeler ile ulaştınız; beyaz lahana, beyaz lahana maskesi, beyaz lahana maskesi nedir, beyaz lahana maskesi nasıl yapılır, beyaz lahana maskesi yapılışı