Çay Ağacı Yağı İle Sivilcelere Kalıcı Çözüm

...

cay-agaci-yagiCildimiz ve cilt sorunları insanların en çok dikkat ettiği ve en çok araştırma yaptığı konulardır. Yapılan araştırmalar kimi zaman sonuç verirken, kimi zaman da insanı çileden çıkarır ama bir sonuca ulaştırmaz. Maalesef yaşadığımız şartlar ve tükettiğimiz besinler cildimizi büyük oranda etkilemektedir. Cildimiz de oluşan sivilceler ise hangi yaşta olursak olalım en büyük sorundur.

Bu sorun da bizi etkileyip hem özel yaşamımızı, hem de sosyal yaşamımız da rahatsız olabileceğimiz durumlar ortaya çıkarmaktadır. Psikolojik yönden de etkilenebileceğimiz bu durumlar insanlar arasında içimize kapanık ve kendini ifade edememe ve özgüven eksikliğine neden olmaktadır.

Sivilceler konusunda en etkili yöntemlerden bir tanesi,  doğallıktan yana gitmek ve cildimizi temiz tutmaktır. Bunun yanı sıra da yine doğallıktan yana olan yağlardan tüketmek olmalıdır. Bunlardan en etkili ve olumlu sonuç vereni ise; çay ağacı yağıdır.

Çay ağacı yağı; cilt lekeleri, akne, sivilce tedavisinde kullanılan çok önemli bir formüldür. Antiseptik özelliği bulunan bu yağ, düzenli olarak kullanıldığında sivilcelerin hafiflemesini sağlar. Yeni sivilce oluşumunu engeller. Çay ağacı yağını sivilceler üzerine direk uygulayabilirsiniz.

Çay ağacı yağı özellikle iltihaplanmalara karşı, cildin sağlıklı bölümünde tahrişe yol açmadan iltihabı hafifletmek için tercih ediliyor. Bakteri nedeniyle oluşan sivilce ve aknelerin tedavisinde oldukça etkili. Yağın sivilceleri geçirme etkisi 5-6 ay düzenli kullanımdan sonra kendisini gösteriyor. Bu süre boyunca temiz cilde, sivilcelerin üzerine yağdan yağdan bir miktar sürerek cildin emmesini bekleyin.

Yapılan çalışmalar, çay yağının hormon dengeleri üzerinde etkisi olduğu için, hormonel hastalıkları bulunanlarda biraz daha dikkatli olarak kullanılması öneriliyor. Çay ağacı yağı sadece sivilce tedavisinde değil, egzama, ayak mantarı, kepek gibi diğer cilt sorunları içinde kullanabileceğimiz doğal bir ürün.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Çay ağacı yağı, çay ağacı yararları, sivilce ve çay ağacı yağı, çay ağacı tüketimi, diyetler ve yağlar, bitkisel ürünler, bitkisel besinler, bitkiler ve beslenme, bitkiler ve cilt güzelliği, yağların cildimize yararları, cilt ve güzellik, cilde zararı olan maddeler, ciltte oluşan lekeler, sivilceler, sivilce tedavileri, doğal yollardan sivilce tedavisi, ciltte oluşan sivilcelenmeler, cildimiz de oluşan lekeler, cilt lekeler, akne tedavisi, egzama ve egzama oluşumu, cilt sorunları, cilt doktorları, cilt ameliyatları