Çikolata İle Gelen Güzellik ve Cilt Maskesi

...

1d7b705716Her geçen gün doğal maddelere yöneliyoruz bu diyet konusunda da, cilt bakımı konusunda da böyle. Artık her cilt için, doğal ürünleri kolayca bulabileceğimiz sürece maske ve cilt bakım ürünleri mevcut. Bazen bize kilo aldırdığını, akne oluşumuna sebep olduğunu düşündüğümüz çikolata artık aklandı, bu konuda bitter çikolataların yerini kimse alamaz çünkü güçlü bir antioksidan içeriği bulunan bitter çikolatalar şu sıralar göklere çıkarılıyor.

İyi bir çikolata şaraba benzer yapılış süreçleri koku ve renginin önemi büyüktür. Saf bir siyah çikolata da bol miktarda magnezyum, potasyum ve fosfor ve E vitamini bulunur bunun yanı sıra kakao yağı gerçekten iyi bir nemlendiricidir, ciltteki en belirgin etkisi onu yumuşatması, ince kırışıklıkları düzeltmesidir, kakaodaki zengin oksidanlar cilt proteinini besler bunun için çikolata ile ilgili olarak cildimize son derece iyi gelecek olan çikolata maskesini sizinle paylaşmak istedim:

Hazırlanışı:

Yarım bardak kakao

1 çorba kaşığı süt kreması

1 tatlı kaşığı bal, bunlar temel malzemelerdir isterseniz içine yulaf unu, ezilmiş badem ve 1-2 damla sızma zeytinyağı veya badem yağı ilave edebilirsiniz

Diğer bir seçenek ise bitter çikolatayı biraz zeytinyağı ile birlikte buharda eritip sürmektir

Malzemeyi güzelce karıştırıp sürülebilir bir kıvam elde edince yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize hatta isterseniz tüm vücudunuza uygulayın on beş dakika bekleyin sonra ılık su ile yıkayın, cildinizin kadifemsi bir yumuşaklık kazanacağına emin olabilirsiniz.

İdeal bir çikolatanın rengi siyahtır içindeki kakao oranı %50’şi geçer ve sade kakao yağı ile yapılır, %70 den fazla olan bir çikolata ile karşılaşırsanız mutlak tadına bakın