Cildinizi Doğal Yollarla Temizleyin

...

imagesMakyaj insanın günlük yaşamda o günkü ruh durumuna göre yaptığı yüzü renklendirmek veya yüzdeki hafif kusurları örtmek için mucizevi bir şey diyebiliriz. Makyaj önerilerinden ya da makyajda yapılan hatalardan sıkça bahsedilir. Bunun için pek çok öneri mevcuttur, peki makyaj yaptınız o gün çok güzeldiniz fakat yaptığınız makyajın temizleme durumu nasıl olacak, biliyorsunuz ki makyaj temizlemeden yatmak çok zararlı cilde ömür boyu oluşabilecek zararlar verebilir. Bu yüzden tabiki cildinizi temizlediğiniz ürün de çok önemli ve bunlarında cilde zararları dokunabiliyor bu yüzden size doğal yollarla makyaj temizleme malzemelerini ve karışımlarını sunmak istedik:

Yağlı Doğal Makyaj Temizleyici: Zeytinyağı ile yapılan bir uygulamadır, bir pamuğa yeteri kadar zeytinyağı ile makyajınızı çıkarabilirsiniz özellikle göz makyajının temizlenmesinde önemli bir rol oynayan bu yöntem cildinizdeki kırışıklıklara da iyi gelir ve kirpikleriniz besler.

Salatalık Makyaj Temizleyicisi Hazırlama: Salatalık ve süt ile hazırlanır, 1 adet salatalık rendelenir, rendelenen salatalık yarım kilo süt ile ocağa alınır, burada hafif bir şekilde ısıtılır, bu işlem 10 dakika kadar devam eder, ısıtılan karışım süzülerek bir şişeye alınır buzdolabında bekletilir, hazırlanan karışım ile makyaj 4 gün süresince doğal yollardan temizlenir.

Makyaj Temizleme Yağı: Badem yağının etkisi yumuşaklık vermektedir. Cildi makyajdan çok iyi arındıran bu yağ, zeytinyağı gibi kullanılır, yüzünüze bol miktarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

Bu doğal yöntemler ile cildinizi hem sağlıklı hem hırpalamadan temizleyebilirsiniz bu yöntemleri kullananlar da kırışıklıklar daha az ve daha güzel etkiler görülmektedir.