Cilt Sorunlarına Doğal Çözüm: Gül Suyu

...

gülsuyu

Mis kokulu gül suyu cildimiz ve vücudumuz için harika bir doğal kaynaktır. Gül suyunun tüm cilt sorunları için yararı olduğunu söyleyebiliriz. Cilt lekeleriniz mi var,  cildinizde kırışıklıklar mı oluşmaya başladı, gözaltınızda şişlikler veya morluklar mı oluşmaya başladı, çözüm gül suyu olacaktır. Cildinizi derinlemesine temizleyip rahatlatmak için gül suyu en doğal tonik olmaktadır. Cildinize saf gül suyunu kullanmanızı önermiyoruz. Saf gül suyu cildinizi tahriş edebilir. Bu sebeple piyasada satılan herhangi bir gül suyunu tercih edebilirsiniz. Peki, bu gül suyu cilt problemlerine nasıl etki eder ondan bahsedelim.

temizlik

Her gün yüzünüzü gül suyu ile yıkar iseniz, cildinizdeki lekelerin bir süre sonra kaybolduğunu göreceksiniz. Cilde duruluk ve parlaklık kazandırır. Cildinizin nem dengesini düzenler. Gül suyu güzelliğinizi bozan sivilceler için çok faydalıdır. Sivilceleri yok etmek için doğal çözüm yolu olan gül suyu, kısa bir süre içerisinde sivilcelerinizi yok eder. Aynı zamanda tonik olarak da kullanılan ve çatlamış ellere iyi gelen gül suyunun yatıştırıcı özelliğiyle de bilinmektedir. Gözaltı morlukları içinde kullanılan gül suyu ile gözaltlarınızı silerek, burada oluşmuş olan yağ bezelerini ve gözaltı morluklarının gitmesine yardımcı olur. Gül suyu cilt kırışıkları için bulunmaz doğal bir nimettir. Gül suyu yüzünüzde bulunan kırışıkları silmeye yardımcı olup, yeni kırışıklıkların oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

gul-suyu-ile-cilt-bakimi

Yorgun ve bitkin gözler için gül suyu oldukça faydalıdır. Özellik bilgisayar başında uzun saatler çalışanlar tercih edebilirler. Yaraları ve güneş yanıklarını iyileştirmede de faydalıdır. Ph dengenizi düzende tuttuğu için akne ve egzama tedavisinde de kullanılır. Gözlere gül suyu uygulamak, gözlerin ışıltılı, çarpıcı ve sağlıklı görünmesine yarar sağlar. Gül suyunu normal bir tonik gibi uygulayabilirsiniz.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

gül suyu, gül suyunun yaraları, gül suyunun cilde yararları, gül suyunun kullanımı, gül suyunun göze faydaları, cildimizi nasıl koruruz, cilde gül suyu sürmenin faydaları, cilde gül suyu iyi gelir mi, cilde gül suyu sürmek