Çörek Otu Cilt Kremi

...

Çörek Otu vücudumuza faydası oldukça fazla olan bir tohumdur. İçinde bulundurduğu zengin besin kaynağı ile bir çok rahatsızlık konusunda faydalıdır. İçeriğinde; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından bir hayli zengindir. Omega 3 ve 6, kalsiyum, sodyum, demir, fosfor, A-B-B12-B2 vitaminleri bulunduran önemli bir besindir.

Çörek Otu içeriğinde bulunan zengin besin maddeleri sayesinde bir çok rahatsızlık konusunda alternatif tıbbın ve ilaç sanayinin sığındır bir tohumdur.Kan şekerini dengeler, uykusuzluk ve mide sorunlarına iyi gelir , astım hastaları için faydalıdır.Boğazda biriken balgamı söker. Safranın temizlenmesi için kullanılır. Yaraları iyileştirmede kullanılır. Vücudun iltihap kapmasının ardından temizlenmesinde yardımcı olur.

Çörek Otu tohumundan elde edilen çörek otu yağı ise birçok alanda kullanılmasının yanı sıra kozmetik sanayisinde de kullanılmaktadır. Çörek Otu yağı ile cilt bakım kremleri  sık sık üretilmektedir. Çünkü Çörek Otu içerisinde yer alan özel bileşenler cilt lekelerine iyi gelmekte cildin tazelenmesine ve onarılmasına katkıda bulunmaktadır. Sinir hücrelerini rahatlatarak uyarılmasını sağlayan çörek otu yağı kremleri kırışıklıkların giderilmesi konusunda da fayda sağlamaktadır. Çil, güneş lekesi, fazla derin olmayan sivilce ve yara izleri üzerinde düzenli kullanımlar ile olumlu etkiler oluşturan çörek otu cilt kremleri ayrıca yağın içeriğinde yer alan E vitamini sayesinde cildin nem dengesini canlı tutmaya yardımcıdır.Ciltte oluşan kızarıklıklara iyi gelir. Özellikle erkeklerin sakal traşı sonrasında oluşan tahriş ve deformasyonlarına karşı kullanabilirler.Ciltte meydana gelen doğum lekeleri, sivilce izleri ve cilt yaraları sonrasında meydana gelen cilt lekeleri üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca , ciltte meydana gelen mantar, egzama gibi cilt hastalıkları için iyi bir iyileştiricidir.