Daha Güzel Bir Cilt İstiyorsanız Bunlar Yapın!

...

skin-care-wrinkleCilt için teoriler üreten birçok ürün düşünüyoruz peki nedir işin sırrı bu konuyu sizler için araştırdık ve işte cevabı..Yaşınız kaç olursa olsun hepimiz parlak bir cilde sahip olmak isteriz ancak yaşlanmış sarkmış mat nemsiz bakımsız bir cilt sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir bu konuda Uzman Ebru Kalar’ın ciltle ilgili birkaç önerisini dikkate alalım: Cildimizin her zaman bakımlı ve güzel durması adına asla sigara içmemeliyiz çünkü bu tip durumlar cildimize zarar verebildiği gibi hücre yenilenmesi ve temizlenmesi aşamalarında sorunlar yaşanır bu cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olur.

Aşırı alkol alımından uzak durun yüksek miktarda alkol alımı yüzde şişmeye neden olur, cildinizde oluşabilecek serbest radikallere karşı anti oksidanlar kullanın en çok bilinen antioksidanlar A,C,E vitaminleridir bunların gıdalarla birlikte alınmasının yanında sağlıklı kozmetik ürünlerle dışarıdan cilde uygulanması cilde çok iyi gelecektir. Direk olarak güneş ışığında kalmamaya dikkat edin ve mutlaka güneş koruyucuları kullanın, cildinize düzenli olarak peeling uygulayın cilt üzerinde biriken kirlilik günlük temizlikle tamamen temizlenmez ve bir süre sonra cilt hava alamaz hale gelir ve bu peeling sayesinde günlük temizlenmenin yanı sıra siyah nokta sivilce gibi durumlara da çözüm getirebilirsiniz. Günlük nemlendiricinizi aksatmadan kullanın. Hafta da bir iki kez cilt masajı yapın cilt üzerinde doğru bölgelere uygulanan masajlar o bölgedeki yüz kaslarının harekete geçmesini sağlayacaktır.

Taze meyve ve sebze tüketin ve bol su için temiz havada sakin yürüyüşler yapın ve spor yapmaya çalışın spor ve su her şeyin anahtarı olduğu gibi cildin de en büyük anahtarıdır, düzenli uyumaya çalışın çünkü gençlik hormonları bir tek uyuma sırasında salgılanır bu yüzden kalkış ve yatış saatlerimize dikkat etmek gerekir ve kullandığımız ürünlerde son derece önemlidir. Daha bakımlı bir cilt ile kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz