El Bakımı için Doğal Reçeteler

...

Güzel görünmek için giydiklerimize, sürdüklerimize ve hatta yediklerimize bile dikkat ederiz. Fakat güzel görünmek için her şeye dikkat ederken bazen el bakımına dikkat etmeyi unuturuz. Aslında güzel görünmemizde ve bakımlı görünmemizde en büyük etkiye sahip olan eller bu nedenle oldukça önemlidir. Kimi bayanlar ise en çok el bakımları konusunda hassaslardır. El bakımına dikkat eden bayanlar bu nedenle güzellik salonlarında belirli aralıklar ile el bakımlarını yaptırmaya öze gösterirler. Hem el hem tırnak bakımı aynı zamanda daha hijyen görünebilmenin bir parçasıdır.

Kimi bayanlar güzellik salonlarında el bakımı yaptırmanın daha doğru olduğunu düşünürken kimi bayanlar ise doğal ve sağlıklı yöntemler ile el bakımlarını evde yapmayı tercih ederler. Doğanın mucizesi olan bazı bitki ve bazı bitkilerin yağları ile sizde evde pratik yöntemler uygulayarak el bakımını ve el sağlığını koruyabilirsiniz.

Yumuşak Eller için

Malzemeler:

– 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi,

– 2 ya da 3 yemek kaşığı su,

– 1 yemek kaşığı limon suyu,

– 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Hazırlanışı: Yulaf ezmesini suyun içinde bekletip yumuşamasını sağlayın, Limon suyu ve zeytin yağını karışıma ekleyin, Karışımı ellerinize masaj yaparak sürün, 2 dakika bekledikten sonra ellerinizi yıkayın.

El Bakımı için

Malzemeler:

– 1 çorba kaşığı deniz tuzu,

– 1 tatlı kaşığı limon suyu,

– 1 tatlı kaşığı sirke,

– 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Hazırlanışı: 1 tas ılık su içerisine tüm malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Daha sonra ellerinizi içinde olabildiği kadar tutun. Bu yöntemi hergün ya da 2 günde bir uygulayarak ellerin çatlama ve yıpranma problemlerine karşı önlem alabilirsiniz.

Çatlayan Eller için

Malzemeler:

– 1 tatlı kaşığı portakal yağı,

– 1 tatlı kaşığı kayısı yağı,

– 2  tatlı kaşığı nemlendirici krem.

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın ve bir kap içerisine koyarak buzdolabında muhafaza edin. Normal nemlendirici yerine kullanabileceğiniz gibi özellikle banyodan sonra ellerinize az miktarda sürerek dağıtın.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

el bakımı, el sağlığı, el bakımı nasıl olmalı, el bakımı nasıl yapılır, el bakımı için ne yapmalı, evde el bakımı, el bakımı için tarifler, el bakımı için kremler, evde el bakımı için krem yapımı, elde çatlak nasıl geçer, yumuşak eller için, el bakımı için tarifler, doğal tarifler, cilt bakımı için doğal tarifler, cilt bakımı için bitkisel tarifler, el bakımı için bitkisel çözüm