En İyi Detoks Çayları

...

Detoks insanın vücudundaki zehirden ve gereksiz su birikmesinden (ödem) kurtulması için yapılan bir yoldur. Detoks yaparken yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu konuda bitki çayı olarak üretilen şifalı bitkilerden faydalanabilirsiniz.  Hadi gelin en iyi detoks çaylarını beraber inceleyelim.

Detoks çayı nedir?

İçerisinde bulundurduğu şifalı bitkilerin etkisi ile vücudun temizlenmesine yardım eden bitki çaylarına detoks çayı denir. Bazı bitkilerin içerisinde bulundurduğu bileşenler insan vücudu için oldukça faydalıdır ve son zamanlarda gittikçe popüler olmaktadır.

En popüler detoks çayları arasında dulavratotu çayı, süt devedikeni çayı, Nova Teatox, kırmızı biber çayı, sarımsak çayı bulunur.

Devedikeni Çayı

Bu çay, hem karaciğer koşullarını hem de zayıflığı tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir uyarıcı ve bir anti-enflamatuar bileşiktir. Silymarin, devedikeni çayı içindeki bileşiği o kadar etkili kılar. Herhangi bir türdeki kronik iltihaptan muzdaripseniz, bu çay size rahatlama sağlayacaktır.

Dulavratotu Çayı

Bu çayı demlemek vücuttaki bağışıklık sistemini uyarmak için mükemmel bir yoldur, çünkü sadece toksinlerin kanını arındırmakla kalmaz, aynı zamanda antibakteriyel ve antifungal özelliklere de sahiptir. Dolaşımını uyararak, bu çay aynı zamanda sivilce ve diğer cilt tahrişine neden olabilecekler gibi cildin yüzeyindeki temizleyici toksinlerle de bağlantılıdır.

Kırmızı Biber Çay

İnsanlar her zaman çayın baharatlı olduğunu düşünmese de, detoks diyetinize acı biber biberi ekleyerek metabolizmanızın başlamasına ve dolaşımın iyileştirilmesine yardımcı olur. Bu, ek enerji anlamına gelirken, vücudunuzun yağ yakma yeteneğini de artırır, böylece kilo kaybı ile ilgili sorunlara yardımcı olur.

Sarımsak Çayı

Sarımsak, kanser önlenmesinden gelişmiş sindirime ve aradaki her şeye bağlı olan antioksidanlar ve sülfürik bileşiklerle doludur. Bununla birlikte, detoks çayları söz konusu olduğunda, sarımsak çayı, karaciğerin işlevini uyarmak için çalışır ve böylece kanı daha etkili bir şekilde temizler.

Ve diğerleri diyerek daha çok fazla detoks çayı olduğunu söylemek istedik. Kilo vermek istiyorsanız detoks ile başlamanız gerek diyerekten yazımızı sonlandırıyoruz.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Nova TeaTox bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: nova teatox nedir, nova teatox ekşi, nova teatox kullananlar, nova teatox sipariş, nova teatox detox çayı, nova teatox çayı yan etkileri, nova teatox son kullanma tarihi, nova teatox ayda kaç kilo verdirir, nova teatox fiyatı, nova teatox, nova teatox çayı

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.