Epsom Tuzunun Faydaları Nelerdir?

...

Epsom tuzu, ingiliz tuzu veya bir diğer adı ile magnezyum sülfat yani tuzları olarak bilinmektedir. Ev işlerinde çok fazla yarar sağlamakla birlikte aynı zamanda ciltte ki bir takım sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olarak cilt bakımını yerine getirmede yardımcı olabilir. Son zamanlarda en popüler ürünlerden birisi diyebiliriz. Yorucu, stresli, sıkıntı ve bir o kadar da koşuşturmalı günün ardında üstünüzden bütün yükü atmak için banyonuza ekleyeceğiniz epsom tuzu ile dinlenip rahatlamanıza yardımcı olmaktadır.  Aynı zamanda saçlarımızın da dolgunlaşmasına destek sağlayarak göz alıcı görünmesinde yardımcı etkide bulunabilir. Bunun yanı sıra vücudumuzda meydana gelen morluk, şişme ve ufak burkulmaları azaltama da yardımcı etki sağlayabilir.

Genellikle banyo sırasında çok kullanılan epsom tuzu, sinir sistemimizin sakinleşmesine, kaslarımızın gevşeyerek rahatlamasına ve vücudumuzda ki zararlı toksinlerden arınmamıza yardımcı olarak vücudumuzun yenilenmesine doğru etkiler sağlayabilir. Epsom tuzu magnezyum sülfat tuzlarından yapılmaktadır.  Magnezyum sülfat derimizin emilmesine yardımcı olarak zararlı olabilecek toksinlerden uzaklaştırması ve derimizin temizlenmesine destek sağlamaktadır.  Aynı zamanda yumuşaklık hissi vererek derimizin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

 

Kötü kokuya sahip olan ayaklarımın kokusunun giderilmesinde yardımcı olarak pürüzlü olan derimizin yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Vücudumuzun herhangi bir yerine batan kıymık gibi unsurları epsom tuzu ile yıkadıktan sonra çıkmasına yardımcı olmaktadır.  Geceleri yatmadan önce cildinize uyguladığınız kozmetik ürünleri yarım çay kaşığı kadar epsom tuzu ile karıştırarak cildinize 15 29 dakika kadar masaj yapın.Ardından bol soğuk su yardımı ile cildinizi yıkayarak durulayın.

Yüzünüzün yumuşak ve temiz bir görünüme sahip olmasında destek sağlayacaktır.  Epsom tuzu saçlar üzerinde ki etkileri ile saçlarınıza eski halinden çok daha güzel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilir. Yıpranmış ve solgun saçları yeniden canlandırarak dolgun bir görünüme sahip olmasında yarar sağlayacaktır.

39333A

Aşağıda ki kelimelerden sitemize ulaştınız:

epsom tuzu nedir?, epsom tuzu faydaları nelerdir?, epsom tuzu ne işe yarıyor?, epsom tuzu ile cilt bakımı, epsom tuzu saçlara iyi gelir mi?,  ingiliz tuzu, epsom tuzu, epsom tuzu ayak kokusunu giderir mi?, magnezyum sülfat, tuz, epsom tuzu nelere iyi gelir?