Ev Hanımları İçin Evde Bakım Önerileri

...

Özellikle bakımları konusunda erkeklere nazaran daha hassas olan bayanlar bu nedenle belirli aralıklar ile bakım yaptırmayı ihmal etmezler. Fakat bazı bayanlar bakımlarını güzellik salonlarında yaparken kimi bayanlar ise zaman bulamadıklarından ve bu nedenle kişisel bakımlarını ihmal ettiklerini söylerler. Özellikle ev hanımları gün içerisinde ev işleri ve çocukları ile ilgilendikleri için kendilerine zaman ayıramazlar. Kişisel bakımları için zaman bulamayan ev hanımları bu nedenle bakımlarını evde yapmayı tercih ederler.

Güzellik konusunda birtakım uygulamalar yapmak isteyen bayanlar bu nedenle evde bazı doğal ürünler ile bakımlarını yaparak kendilerini daha iyi hissetmek isterler. Ev hanımlarının uygulayabileceği basit bakım önerilerini sizlerle paylaşacağız. Kolay ve bulunabilen bu basit önerileri evde çok fazla bir zaman harcamadan rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

El çatlakları ve el bakımı için;

Bir cezve içinde 1 tatlı kaşığı balı eriterek içerisine 2 çorba kaşığı kadar susam yağı ekleyin. Ardından 1 çorba kaşığı badem yağı ve yine 1 çorba kaşığı gliserin ilave edin. Krem kıvamına getirdiğiniz karışımı bir kavanoz içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Elde ettiğiniz kremi gece uyumadan önce ellerinize masaj yaparak uygulayın ve pamuklu bir eldiven giyin. Sabah kalktığınızda ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz. 

Selülitler için;

Birkaç fincan Türk kahvesi telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgelere sürün. Bir kese veya sert fırçayla, bölgeler kızarana kadar ovun. Duşa girip ılık suyla durulayın.

Topukları yumuşatmak için;

Topuk ve dirseklerinizdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanabilirsiniz. Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın.

Cilt lekeleri için;

Bir kasenin içine 2 adet yumurtanın sadece akını kırın. Üzerine maske koyuluğunu alacak şekilde pirinç unu dökün ve karıştırın. Ardından bu yumurtalı maskeyi yüzünüze ve dilerseniz ellerinizin üzerine sürerek, kuruyana kadar tutun. Kuruyan yumurtalı maskeyi ılık su ile yıkayıp, yüzünüze ve ellerinize gül suyu sürerek bırakın.

Cilt maskesi için;

Bir kasenin içine bir yemek kaşığı yulaf unu, 1 yemek kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı zeytin yağ dökün ve karıştırıp bu yoğurtlu maskeyi, yüzünüze, boynunuza, dekoltenize sürüp kurumasınız bekleyin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile yıkayarak çıkarın. Yoğurtlu maske özellikle güneş lekelerini geçirmek için çok etkili bir cilt maskesidir.

Saç bakımı için;

Evde sürekli kullanmadığınız bir kaba 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 adet yumurtayı birbirine karıştırıp saçınıza fırça yardımıyla sürünüz. Boneyle saçınızın her yerini hava almayacak şekilde kapatınız. Sürdükten 20 dakika sonra saçınızda boneli bir şekilde bekletiniz. Daha sonra bol suyla durulayıp saçınızı kurutunuz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

cilt bakımı, güzellik, güzellik sırları, saç bakımı, el bakımı, maske tarifi, cilt maskesi tarifi, evde bakım, evde güzellik ve bakım sırları, nasıl güzel olurum, ayak bakımı, türk kahvesi, türk kahvesi ile maske, doğal tarifler, doğal güzellik tarifleri, doğal bakım, sağlıklı cilt, güzellik önerileri, bakımlı olmak için ne yapmalı