Fazla Kilolardan Nasıl Kurtulurum?

...

Kilolarıyla problemi olan birçok insan bunlardan kurtulmak ister ancak diyet yapmak ve yiyeceklerden mahrum kalmayı göze alamaz. Peki diyet yapmadan zayıflamak mümkün müdür?

stres-ve-kilo

Yediğiniz gıdalara dikkat ederek yaşam tarzınızı değiştirebilir yani kilo verebilirsiniz. İşte diyet yapmadan zayıflamanın yolları:

lida-zayiflama-hapi1Öğünlerinizi planlayın: Yemeğinizi yemeden önce kendinize bir sınır koyun ve alarmınızı ayarlayın. Bu diyetsiz zayıflama için en önemli alışkanlıktır. Lokmalarınızı yavaş yavaş çiğnemeniz yediklerinizin tadını çıkarmanızda yardımcı olacaktır. Bu şekilde vücudun tokluk hormonu tetiklenir. Yemeğinizi ne kadar hızlı yerseniz sinyaller o derece engellenir ve aşırı yemek yersiniz.

Daha çok uyuyun: Araştırmalara göre geceleri fazladan 1 saat uyumak kişinin daha fazla kilo almamasına yardımcı olmaktadır. Az uyumak insanın iştahını artırır ve açlık duymanıza yol açar.

Daha fazla sebze tüketin: Akşam yemeğinde çeşitli sebze tüketin. Daha fazla çeşit yemek insanın daha fazla yemek yediği hissini verir. Daha fazla meyve-sebze yemek diyetsiz kilo vermenin en iyi yollarındandır.

Çorbayı öğünlerinize ekleyin: Gün içinde tüketeceğiniz et ve tavuk suyu çorbaları daha az kaloriyle doymanızı sağlar. Yemeğe çorbayla başlamanız yemek yemenizi yavaşlatır ve iştahınızı kapatır.

Tam tahıllı yiyecekler tüketin: Kahverengi pirinç, kara buğday, arpa, yulaf ve tam tahıllı buğday kilo vermede size oldukça yardımcıdır.

Olmayan kıyafetlerinize göz gezdirin: Henüz giymediğiniz ama çok sevdiğiniz o kıyafetlerinizi sürekli gözünüzün önünde tutun.