Göz Altı Şişlikleri ve Koyu Halkalar

...

h_538cea1ec200cErtesi gün için gitmeniz gereken çok önemli bir davet veya özel bir gününüz vardır, ama ertesi gün telaşlı bir durum olduğundan dolayı gece boyu uyuyamamış ve sabah kalktığınız da sizin için büyük bir felaket olacak olan gözaltı şişlikleri ile karşılaşmış ve moraliniz alt üst olmuştur.

Birçok kişiyi rahatsız eden gözaltı şişlikleri, dışarıdan bakıldığı zaman da iyi bir izlenim yaratmaz. Kişiyi yorgun ve bitkin gösterir. Bir önceki gece yorgunluğunun yanı sıra bu duruma neden olan faktörler; sigara, uyku yetersizliği, kalıtsal özellikler, yanlış beslenme, soğuk sinüs enfeksiyonu, ağlama, demir eksikliği anemisi olabilir. Bu durumu önlemek adına yapılabilecek evde basit yöntemlerle bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz ve işte o basit önlemler;

Soğuk poşet çay; soğuk suya çay poşetlerini daldırın. Bunu yaklaşık 15 dakika boyunca gözlerinize oturtun. Çay torbaları gözaltındaki şişkinlikleri yok edecektir.

Portakal suyu ve gliserin; bu karışımı haftada 3 kez gözlerin etkilenen alanlarına sürün.

Domates ve limonlu karışım; taze domates, biraz limon suyu, az miktarda zerdeçal tozu kullanarak karışımı hazırlayın. Karışımı göz çevresine uygulayarak 15 dakika bekletin.

Nane yaprakları; ezilmiş nane yaprakları, gözlerin altındaki mor halkaların azaltılmasında yardımcı olabilir. Ezilmiş nane yapraklarını 15 dakika göz çevrenizde bekletin. Böylece göz çevreniz rahatlayacaktır.

Sizde göz altı şişliklerinizin kaybolması için bu basit yöntemleri uygulayarak, yetişmeniz gereken yerlere gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Göz altı morluklarına çözümler, göz altı şişliklerini çözümler, cilt bakımı, cilt ve güzellik, cilt tipleri, cilt bakım merkezleri, İstanbul cilt bakım merkezleri, ciltte oluşan çatlaklar, ciltte oluşan beyaz lekeler, cilt temizliği