Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

...

Çocukluk çağlarında alınan yoğun UV ışınlarının, melanom başta olmak üzere deri kanserlerinin gelişiminde ki etkisi, özellikle de erken yaşlarda da güneşten korunmanın önemini arttırdığını da ifade eden uzmanlar, güneş yanıkları ve alerjik reaksiyonlar güneş ışınlarının başlıca etkileri arasında da olduğu söylenmektedir.

Önümüzde ki haftadan itibaren de yetkililerin kavurucu sıcakların geri geleceğini açıklaması üzerine, gözler de ister istemez sağlık uzmanlarına çevrildi. Güneşten korunmak  için de herkesin farklı düşüncelere ve fikirlere sahip olduğu da belirtilmektedir. Yapılacak ufak korunma yöntemleri ile mutlu bir yaz sezonunu geçirebileceğinizi de söyleyebiliriz.  Güneşin deri üzerinde ki olumsuz etkilerinin  de önlenebilmesi için, güneş ışınlarının zararları ve etkili korunma yöntemleri konusunda da toplumun bilinçlendirilmesi büyük önem taşıdığını da belirten uzmanlar, ilk öneri olarak da asla güneş banyosu yapılmaması gerektiğini de dikkat çekmektedir.

gunes-kremi-alirken-nelere-dikkat-edilmeli--1

Mümkün olduğunca da gölgede yanmanın ve etkili bir güneş kremi kullanmanın en önemli etken olduğunu da ifade eden uzmanlar, çocukluk çağında da alınan yoğun UV ışınlarının, melanom başta olmak üzere de deri kanserlerinin gelişiminde ki etkisi de özellikle erken yaşlarla da güneşten korunmanın önemini de artırmaktadır.  Gölgeden mümkün olduğunca fazla istifade edilmeli ve özellikle de çocukların gölgede kalması sağlanmalıdır. Deri öncelikle giysiler ile korunmalı, uzun süre güneş altında kalınacak ise geniş kenarlı şapkaların da vücudu mümkün olduğu kadar çok örtebilen, kol ve bacakları kapatan koruyucu kıyafetlerin giyilmesine de dikkat etmektedir.

gunes-kremi-alirken-nelere-dikkat-edilmeli--2

Katarak başta olmak üzere gözde hasara neden olabilecek zararlı ışınlara karşı da büyük ölçüde koruma sağlayan UV koruyuculu güneş gözlükleri tercih edilmelidir.  Güneş ışınlarının yoğun olduğu 11 ile 16 saatleri arasında da mümkün olduğunca dışarı çıkılmamalıdır. Açık hava aktiviteleri güneş ışınlarının daha az yoğun olduğu saatlerde de gerçekleştirilmelidir. Bütün önlemlere ek olarak da açık hava da kalan deri bölgelerini korumak için de güneşten koruyucular kullanılmalıdır.

gunes-kremi-alirken-nelere-dikkat-edilmeli--3

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

güneş kremi alırken nelere dikkat edilmeli, güneş kremi, güneş kremi alırken neye dikkat edilmeli, hangi güneş kremlerinden kullanılmalı, güneş kremi, hangi güneş kremleri kullanılmalı