Hamilelikte Cilt Bakımına Dikkat

...

Hepimiz cildimiz konusunda çok hassasız ve bu ehemmiyet gün geçtikçe artacak çünkü ne yazık ki yaşlanıyoruz. Bu durumu geriye çekmenin imkânları bile bazen bir yere kadar. Ama yaşamımız boyunca cildimizin sadece günlük bakımını yapabilsek emin olun bu durumu geriye çekme imkânınız güçleşmeyecektir.

Bunun yanı sıra bazı hassas durumları da göz önünde tutmak gerekiyor tabiki. Bunlardan en önemlisi de hiç şüphesiz gebelik ve o dönemde gerçekleşen hassasiyetimiz. Zaten vücudumuzu o dönemde büyük değişikliklere girecektir. Bünyemizin hassaslaştığı gibi cildimiz de olabildiğince hassaslaşacaktır. Gebelik dönemi sırasında kadınlarda hormon seviyesi yükselir. Bu da vücudun her bölgesinde bazı değişiklikler oluşmasına neden olur.

Bu durumun ciltteki yansımaları, cilt kuruluğu, kılcal damarların belirginleşmesi, gözaltı halkalarının koyulaşması ve daha başka şekillerde de görülebilir. Hamilelikte cilt bakımı yapmak, hem bu gibi durumlarla baş edebilmemizi hem de kendimizi daha güvende hissetmemizi sağlar.

*Bu durumda kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik bol bol su içmek olacaktır. Böylece hem cildinizi hem de bebeğinizi koruma altına alırsınız.13424307995003de4ff2e71

*Cilt temizliği içinde hafif bir temizleme jeli kullanabilirsiniz.

*Kılcal damarlara doğal gül yağı ile masaj yapmak bu damarlardaki belirginleşmeyi azaltır ve ciltte oluşan kızarıklığı giderir.

*Cildinizde çiller belirdiyse ve bundan hoşlanmıyorsanız, dilimlenmiş çiğ patlıcanı çilli bölgelerde gezdirin faydasını göreceksiniz.

*Cildinizi güneş ışınlarına karşı maruz kalmaktan korumak için dışarıya çıkmadan yarım saat kadar önce en az 20 faktörlü kaliteli bir güneş koruyucu ürün kullanmalısınız.

*Normalde günde bir iki kere nemlendirici kullanmak yeterlidir fakat hamilelikte daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden miktarı artırabilirsiniz.

bakim1

*Düzenli olarak nemlendirici bakım uygularsanız cilt çatlakları sorununun sizi çok rahatsız edecek seviyeye gelmesini engelleyebilirsiniz.

*Yüzünüzü nazikçe yıkayın, keselemekten veya peelingden kaçının.

Hamilelik sürecinde bu gibi önemli noktalara dikkat ederek cildinizi yeteri kadar koruyabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Hamilelik, hamilelik belirtileri, hamilelik ve bakım, hamilelik ve cilt bakımı, hamilelikte bakı ürünleri, hamilelikte cilt sorunları, cilt problemleri, hassas ciltler, yağlı ciltler, akneli ciltler, karma ciltler