Kırışıklık İçin Doğal Yöntemler

...

Bazı insanlar, yaşlandıkça kırışıklıklar çoğalmaya başladığında aynaya bakmaktan kaçınmak için büyük strese girerler. Kırışıklıklar ince, sarkmış cilde neden olur. Özellikle yüz, boyun, ellerin sırtları ve ön kolların üst kısımlarında görünürler.

Kırışıklıklar, doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak cildin bağ dokusundaki elastin ve kollajen ve elastin üreten fibroblastlarda meydana gelen değişikliklere bağlı olarak zayıflar ve kırılırlar.

Erken veya fazla kırışıklıklar, güneş ışığına veya sert ortamlara çok fazla maruz kalma, sigara, belirli ilaçların kullanımı, aşırı stres, ani kilo kaybı, E vitamini kaybı ve genetik yatkınlık gibi faktörlerden de kaynaklanabilir.

Kırışıklıkların azaltılmasına ve yenilerinin oluşmasını engellemeye yardımcı olacak birçok kolay çözüm önerisi vardır. Bunlardan bir tanesi ise somon dna serumudur.

Basit anlamda, bir kırışıklık kişinin cildinde bir çizgi veya katlanır. Hepimiz yaşlandıkça onları alırız, bu bir yaşam gerçeğidir, ancak birçok insan için kırışıklıklar sahip olmadıkları bir şeydir.

Kırışıklıklara ne sebep olur?

Yaşlandıkça, cildimiz incelir, daha az sağlamdır ve esnek değildir, böylece bizi daha önce olduğu gibi koruyamaz. Çoğu insan ilk kırışıklıklarını yüz ifadelerinden alır. Genel olarak, ne kadar gülüyorsanız, kaşınız ve şaşkınız, ne kadar çok kırışıklık hissedersiniz. Yüzlerimizi günde binlerce kez hareket ettirdiğimizde tamamen kırışıklıktan kurtulmak imkansız!

Vücudunuzun kırışıklığa en eğilimli kısımları yüzünüz, boynunuz, kollarınız ve ellerinizdir. Kırışıklıklar UV ışınlarına maruz kalmaktan, sigara içmek, alkol almaktan, cildinizin dehidrate edilmesinden ve Valium ve Xanax gibi bazı ilaçlardan kaynaklanıyor olabilir. Ailenizde çok fazla kırışıklık varsa, siz de olma ihtimali de yüksek. Eğer cilt kırışıklarını önlemek yada azaltmak isterseniz silere yukarda önerdiğimiz somon dna sipariş verebilirsiniz.

Cildimize ne olur?

10 kırışıklıktan dokuzu güneşten kaynaklanır. Cildiniz güneşten veya bir şezlongdan gelen UV ışınlarına maruz kaldığında, cilt hücrelerindeki kolajen ve elastin bozulur. Bu, kırışıklıklara neden olabilir çünkü kolajen ve elastin, cildinizin sıkılığını ve şeklini vermek için birlikte çalışır. Kör çizgiler, cildinizin altındaki yağın kaybolmaya başladığında oluşur.

Cildiniz susuz kaldığında (ya alkol aldığından ya da yeterince su içmediğinden), cildinizin esnek olmadığı için kırışıklıklar oluşur. Kurutulmuş cilt genellikle kırışıklıkların daha belirgin görünmesini sağlar.

Sigara, cildinizdeki kolajenleri parçalayarak kırışıklıklara neden olur. Nikotin ayrıca kan damarlarınızı daraltabilir ve cildinize giden kan akışını azaltabilir. Bu, cildinizin sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyduğu tüm oksijen ve besinleri almamasıyla sonuçlanır ve sonuçta kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: somon dna serumu, somon dna nedir, somon dna kremi, somon dna serum, somon dna aşısı Ankara, somon dna krem, somon dna fiyatları, somon dna markaları, somon dna serum kullananlar, somon dna

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır