Kırışıklıklara Meydan Okuyan Maskeler

...

krisiklik-icin-maskelerYıllara meydan okumak hepimizin en istediği şeydir.  Yıllar boyunca insanlar bunun için neler yapmış ne türlü zahmetlere katlanmışlardır kim bilir. Kim istemez ki yüzümüzdeki kırışıkların gitmesini ve daha genç görünmeyi, eminim herkes bunun için pek çok ürün kullanmıştır. Kimi gerçekten işe yaramış ve belki de kimi hüsranla sonuçlanmıştır. Artık alternatif tıbbın gelişmesi ile birlikte bu konuya çok çeşitli öneriler getirebiliriz. Bunlar arasında yer alanlar serum ve maskeler olabilir o yüzden bizde sizin için bugün kırışıklıkları önleyen maskeleri araştırdık ve size sunmak istedik ve işte maskeler:

Kırışık ve kuru ciltler için maske:

1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı balı karıştırın. Karışımı cildinize sürün, ilk katı kuruyana kadar bekleyin,  sonra ikinci katı uygulayın, o da kuruduktan sonra üçüncü tabakaya geçin. 25 dakika bekledikten sonra durulayın.

 Her cilt tipine uygun kırışıklık maskesi:

1 çorba kaşığı süzme peyniri, 2 çorba kaşığı ekşi krema ve 1 tatlı kaşığı tuzu karıştırarak yüzünüze sürün, 15-20 dakika bekledikten sonra ilk önce ılık suyla, sonra da soğuk suyla durulayın.

Besleyici kırışıklık maskesi:

2 çorba kaşığı keten tohumu, 2 fincan su ile karıştırılır, tohumlar yumuşayana kadar kaynatılır, eğer kırmızı kılcal damar sorunu yaşamıyorsanız püre haline gelmiş tohumları yüzünüze sürün, 15 dakika bekleyin, önce ılık sonra da soğuk su ile yüzünüzü durulayın.

Aydınlatıcı kırışıklık maskesi:

1 tatlı kaşığı maydanozu, 1 tatlı kaşığı dereotu ile karıştırın, üzerine 2 bardak kaynamış su ekleyin, 2 saat bekleyin ve süzgeçten geçirin, pamuğu bu suya batırarak yüzünüzü 15,20 dakika kompres yapın ve ardından nemlendiricinizi sürün