Kısa Sürede Hızlı Kilo Verdiren Muz Diyeti

...

muz-diyetiJaponlar arasında bir anda yaygınlaşan ve kısa sürede hızlı kilo verme olanağı sunan muz diyetine başlamaya ne dersiniz. Eczacı Hitoshi Watanabe tarafından hazırlanan muz diyeti oldukça basit uygulanabilen, özgür ve aç kalmanızı engelleyecek özelliklere sahiptir. Bu diyette dikkat etmeniz gereken en önemli şey gün içerisinde sürekli oda sıcaklığında su tüketmek olmalıdır. Peki, lifli yapısıyla tok tutan, midenize iyi geleceğini düşündüğümüz lezzetli meyve muz diyeti nasıl yapılır?

Muz diyetinde kahvaltınız sadece muz ve oda sıcaklığında 2 bardak sudan ibarettir. Kahvaltıda 2 muz ve 2 bardak su içmeniz gereken bu diyette öğle, ikindi ve akşam yemeklerinde dondurma, alkol, süt ürünleri ve tatlı yememek şartıyla canınızın istediği her şeyi yiyebilirsiniz. Saat 8’e kadar yemek yeme özgürlüğünüz var, ama bunun da bir şartı var. Yemek öncesinde de yemek sırasında da oda sıcaklığında su tüketimine özen göstermelisiniz. Gün boyu hiçbir şekilde aç kalmayacağınız bu diyette sıvı tüketimine özen gösterin ve doğal besinleri tercih ederek zayıflamaya başlayın. Tabi sporla desteklediğinizde daha kısa sürede istediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz mümkün.

Hızlı bir şekilde kilo verme olanağı sunan muz diyeti, muzun içerisindeki enzimler sayesinde yağ yakılmasına da olanak sağladığı için selülit oluşumu gibi durumlar için de başarılı bir önleyici olacaktır. Tamamen özgür olduğunuz bu diyeti uygulardan ikindi öğününde küçük tatlı atıştırmalıklar da tüketebilirsiniz, ama ölçüyü aşmamalısınız. Ölçüyü kaçırdığınız an yaptığınız diyet de anlamını yitirecektir.

Sağlıklı ve hafif bir yaşam sürdürmek istiyor, bu isteklerinizin fazla kilolarınız yüzünden gölgede kalmasına izin vermek istemiyorsanız, muz diyeti nasıl yapılır artık biliyorsunuz. Kendi diyet tablonuzu oluşturun ve muzun lifli yapısından desteğinizi alarak kilo kontrolünüzü elinizde bulundurmaya başlayın.