Kışın Yolda Kalmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

...

Bir çoğumuzun başına gelen yada yol kenarlarında gördüğü bişeydir kışın yolda kalanlar bu acı durum sinirinizi bozar bazen çok kötü sebeplere yol açar bu durumdan kurtulmak için sizinde yapmanız gereken bazı şeyler var bunlardan bazılarını derledik sizde yolda kalmamak için tavsiyelerimizi dinleseniz iyi edersiniz çünkü bu durum sinirinizi bozar çoğu zaman canınızı yakar. İşte size kış’ın yolda kalmamak için bazı tavsiyeler.

29

 1. Arkadaşlar bana göre en önemli detay kış lastikleri veya kar zincirinizi yanınıza almadan yola çıkmamak çünkü bu ilk aklınıza gelmesi gereken şey olsun çünkü bir çok haberde ve birçok yazıda bunun için size tavsiyelerde bulunuyorlar.
 2. Soğukta arabanızın motorunuzu çalıştırırken ayarınızı ilk kademeye alın buda önemli bir detaydır.
 3. gövde ve şasi ve lastiklerinizi yoldaki tuzdan veya kar buz söktürücü malzemelerden uzak tutmak için aracınızı düzenli yıkayın
 4. arabanızın arka cam sileceği ve ayna ile ilgili bazı problemler yazın hiç sorun olmaz ancak kışa girince bunların çok önemli olduğunu hayati bir önem taşıdığını farkedersiniz.
 5. Aracınızı sık sık kontrol edin bazı sitemleri aktif hale geçirin örneğin patinaj kontrol sistemi gibi buda çok önemli bir detaydır
  duzce-sakarya-sinirinda-yogun-kar-yagisi-nedeniyle-meydana-gelen-kazada-001
 6. Sert hareketlerden kaçının örneğin ani fren veya ani direksiyon hamlesi gibi bu hamleler kötü sonuçlar yaratabilir. Siz en iyisi yavaş gidin
 7. Hava filtresini kışa girerken ve ya mevsimler değişirken değiştirin bunda hhem araç için hemde sizin için çok önemli bir detay.
 8. Kışın ışıklar çok net görülmez veya bazen buz tutup görünmezler siz en iyisi ışıkları sık sık kontrol edin ve çalışmayanları değiştirin.
 9. Kış aylarında havaların soğuk olması sebebiyle klimayı açarsınız ve havaların karanlık olması sebebiyle hem içerdeki ışıkları hemde dışardaki farları açarsınız akü bitebilir aküyü sık sık kontrol edin.
 10. thumbs_b_c_6292a3a56864800b14497ae49ca311cc
 11. Motor soğutma sıvısının kontrol edin.
 12. Araç mesafesini koruyun öndeki araç hayalinizin aracı olsa bile uzaktan seyredin kışın yerler kaygan olur hayalinizin arabasına çarpabilirsiniz
 13. Özellikle ön cam sileceklerine ve suyuna dikkat edin görüş açınız kapanırsa kaza yapmanız kaçınılmaz olur.