Lazer Epilasyon ile Tüylerden Kurtulun

...

Lazer Epilasyon ile Tüylerden Kurtulun

Tüyler ile sadece kadınların değil erkeklerinde başı belada. Kadınlar için tüm vücudun pürzsüz görünmesi önemli iken erkeklerde de yanak çizgisinde çıkan kıllar, ensede çıkan kıllar, sırtta çıkan kıllar rahatsız edici olabilmektedir. Bu yüzden devamlı olarak ağda yapmak bir süre sonra yorabilir ve çıkmaya başladığı zamanlarda hem kaşındırıcı hem de kötü görüntüler oluşabilir. Özellikle yaz aylarında kol altı kokusu, etek giyen bayanlar için bacakların pürüzsüz görünmemesi can sıkıcı olmaktadır. Böyle durumlarda genellikle pratik olduğu için jilet tercih edilmektedir ancak jilet çok kısa süreli bir çözüm olması sebebiyle de oldukça can sıkıcı bir hal alabilmektedir.

Lazer epilasyon tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olmakla beraber aslında tıbbı de olan bir işlemdir. Bazı durumlarda kıllar ya derisinin çok kalın olmasından ya da kıl yapısının cansız ve bozun olmasından genetik olarak batmalara sebebiyet vermektedir. Batıklar sonucunda da çok ağrılı sivilceler, sivilce lekeleri, koyu renkli görüntüler oluşmaktadır ve yine oldukça kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu gibi erkeklerde de özellikle yanaklarda oluşan batıklardan da kurtulmak için lazer tercih edilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer tek bir lazer makinasıyla yapılmamaktadır. Kıl kalınlığına, rengine ve rengine göre farklılıklar göstermektedir. Açık tenlerde ki açık renkli kıllar lazer uygulamasından oldukça az sonuçlar vermektedir. Oysa açık tenlerdeki kotu renkli kıllar lazer epilasyona çok hızlı ve çok çabuk sonuçlar vermektedir. Lazer kesinlikle güvenilir bir yerde hatta bir poliklinikte yapılmalıdır. Toplu olarak yani birkaç bölge aynı anda tercih edilirse çok daha uygun fiyatlara çözüme ulaşabilmektesiniz. Genel olarak 6 ile 8 seans aralığında çözülmesi beklenen kıl sorunu bazı durumlarda kısalabilir bazı durumlarda uzayabilir.

Seans aralıkları 1 ayda bir olur. 15 günde bir ise kontrol senaları vardır. kontrol senalarında lazerin görmediği kıllara tekrar atış yapılır. Eğer kontroller gidilmezse lazer ile kılları çözme süresi uzayacaktır. Kıllar kendilerini 1-2 yılda bir yenileyebilir. Bu yüzden tamamen çözüm bulduktan sonra çıkan kılları jiletlemek yerine ara ara bir seans olarak lazere gitmek çok mantıklı olacaktır.