Makyaj Önerileriyle Yazın Akmayan Makyaja Hazır Olun

...

makyaj-yapmaEvet, yaz geldi partiler davetler çoğaldı kıyafetler dolaptaki yerlerini çoktan aldılar peki ya saç ve makyaj ne durum da kıyafetimize önem verdiğimiz kadar saçımız ve makyajımızın da güzel görünmesini isteriz hepimiz ama bu sıcaklarda akma dağılma gibi sorunlardan çok korkarız bunun içinde ne kadar güzellik merkezinde bu işlemi yapmak istesek ya da ne kadar kendimiz yapmaya çalışsak da tekniğini bilmedikten sonra durum yine güçleşecektir.

Fakat araştırır ve ona göre bir güzellik merkezine giderseniz doğru bir adım atabilirsiniz ama yine de güvenebileceğiniz bir yer yok ya da vaktiniz yok ise o halde size birkaç öneriyle yaz sıcakları için makyaj önerilerini anlatayım:

Öncelikle akmaması için çekilmesi daha zor da olsa sert kalemleri tercih edin üst kirpiklerin diplerine yazın modası kendinize uygun parlak kalemlerden sürün kalem gözlerinizi belirginleştirir alt kirpiklerin dibini de aynı kalemle vurgulayın. Göze ışıltı vermek için far sürmelisiniz yine fırçayla sürmeyi tercih edin koyu renklerden kaçının açık tonlar ışığı yansıtır, yüzünüzü aydınlatır alt kirpiklerin altına da far sürebilirsiniz. Maskarayı acele etmeden hem alt hem üst kirpiklere sürün akmaması için su geçirmeyen maskara kullanın kirpiklerin top top görünmesini önlemek için de bir kez kirpik fırçasıyla tarayın maskaranın akmaması yazın çok büyük önem taşıyor. Allık yüze en iyi renk veren malzemelerden birisi yaza şeftali ve kayısı tonları yakışıyor likit renklendirici gibi yine elmacık kemiklerinden şakaklara ve yüze yayabilirsiniz. Son adım ise ruj bronz teniniz üzerinde dudaklarınızı yansıtacak parlak ve canlı tonları tercih edebilirsiniz