Maydanozun Cilt Üzerindeki Mucizesi

...

Cilt ile ilgili problemleri olanlar için bu durum çilden çıkılmaz bir hal alabilir bazen. Ama tüm bunlara dur demenin yolları arasında bitkisel ürünlerin çok önemli bir faktör olduğunu biliyor muydunuz? Kullanılan ürünlerin yan etkisinin tam aksine hiçbir yan etki barındırmadan bitkilerin o mucizevi dokunuşları ile cildiniz için istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Maydanoz ise bunlardan bir tanesi. Cilt için tanınmış çok önemli olan maydanozun faydalı yönlerine tam olarak şöyle sıralayabiliriz:

Maydanoz suyu cildin uygun bakımı ve tamiri için gerekli olan A vitamini içermektedir. Cildin yara iyileşme sürecini azaltır.

Cilt Bakımı

Maydanoz suyu gözaltındaki morlukların giderilmesinde etkilidir. Göz çevresini aydınlatmak, göz çevresindeki şişliği azaltmak için uygulanabilir. Maydanoz suyuna 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edip, bu karışımı göz çevresine uygulayabilirsiniz.

Maydanoz suyu akne, sivilce, cilt enfeksiyonlarını tedavi etmekte ve cildi dezenfekte edebilmektedir.

Maydanoz suyuna zeytinyağı ve badem yağı ekleyerek cildinize uygulayınız. 30 dakika sonra durulayınız. Cildinizdeki yaraların azaldığını ve iyileştiğini göreceksiniz.

Maydonoz

Bayanlar sivilceleri önlemek için ev yapımı maydanoz suyu maskesi uygulayabilirsiniz. Maydanoz suyuna 2 çay kaşığı bal ekleyin ve yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yıkayın. Haftada 2 kez uygulayın.

Cildinizdeki ölü cilt hücreleri, birikmiş kiri temizlemek için  1 bardak maydanoz suyu, 1 çay kaşığı yulaf ezmesi, 4-5 damla çay ağacı yağı, 2 yemek kaşığı yoğurdu blenderden  geçirin. 15 dakika bekleyin. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

sivilce-maskeleri

 

Sizde bu mucize ile cildinize istediğiniz etkiyi yaratabilir ve durumdan son derece memnun kalabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Cilt maskeleri, maydanoz ve cilt, maydanoz maskesi, maydanozun yararları, maydanoz ne işe yarar, bitkilerin dili, bitkilerle cilt maskesi, sebzelerle cilt maskesi, cilt maskelerinde malzemeler, meyve maskesi, meyvelerin cilde yararları