Prof.Dr. Ahmet Maranki Saç Gürleştirme Maskesi

...

Saç dökülmelerinin giderek arttığı bir dönem içerisindeyiz. Saçlarda eski beklentiyi, maalesef ki geri getirmek için türlü yollar deniyoruz. Saçların doğallığını koruyabilmek ve canlılığını ayakta tutmak gerektiğine inanılır. Bu inanışın yerini farklı olumsuzluklar almasın diye, saçlarda benzersiz bir görünümü yakalayabilelim diye,  Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin  saç dökülmesini engellemeye yönelik saç maskesini tanıtarak işe koyulabilirsiniz.

Saç dökülmesini önlemek adına kullanılan birçok tedavi yolu, saçlarda tam istenileni vermese de, doğal yollardan çare bulmayı denemekte fayda olacaktır. Saçların daha gür çıkmasına yönelik olan karışımın amacı saçların dökülmesini engellemek ve saçın gürleşmesine katkı sağlamaktır.sac-uzatmasi-icin-karisim

Saç dökülmesine karşı kullanılacak olan karışımın içeriğindeki malzemeler şöyle;

Sarımsak Yağı ( Taşköprü sarımsağının koku yapmadığı söylenmektedir)

Çam yağı,

Badem yağı,

Havuç yağı,

Buğday yağı ( saçlarda yumuşaklığı sağlamaya yardımcı)

Saç Dökülmesi Maskesinin;

Hazırlanışı kulanım şekli: Bütün yağları karıştırın. Her akşam yatmadan önce, 5-6 damla kadar karışımı, saç diplerinden geriye doğru 10-12 defa friksiyon yaparak, saç köklerine yedirin. Bu işlemi yaparken saç köklerini kırmamaya dikkat edin. Saçlarınıza bir bone sararak, sabaha kadar bekletin, sabah saçlarınızı yıkayın. Bu kür, 3 hafta uygulanacak. Bu 3 haftalık süre içinde saçlarınızda, bir miktar daha dökülme olabilir. Yani zaten dökülecek olan saçlar dökülecektir, bunun için endişelenmeyin. Kür bittikten sonra, saçlarınız artık dökülmeyecek, hatta ve hatta dökülenlerin yerine yenileri çıkarak gürleşecektir. Saçlarda doğallığı yakalamanın formülü yine doğaya özgü olacaktır.