Salatalık Maskesi ve Cilt Bakımı

...

imagesCildimiz gerçekten de en değerli giysimiz çünkü en hassas ve göz önünde olan ve en bakım gerektiren dir çünkü cilt temizliği sayesinde ileride doğabilecek sorunlardan da uzaklaşmış oluruz cilt temizliğinde son derece doğal ürünler kullanmakta fayda var. Çünkü her ürünün içinde kimyasal madde olduğu için bu bir yandan onarırken bir yandan hasara neden olur.

Her zaman önerildiği gibi doğallıktan yana olmak da fayda var mesela doğal beslenmek gibi, doğal şeyler tüketmek gibi kilo vermek için nasıl bilinçlenip doğallığa yöneliyoruz cilt de aynı hassasiyeti bekler hatta daha fazlasını bekler. Aslında önerilebilecek birçok doğal besin var cildimize uygulayabileceğimiz ama ben sizinle en kolayını paylaşmak istedim. Cilde en iyi etkiyi gösteren salatalık maskesi, salatalık cilt ve vücut sağlığı için oldukça faydalı bir besindir. Cildin dostu olarak bilinen salatalığın içinde mineral ve yağ asitleri bulunmaktadır.

İşte size salatalık maskesi:

Salatalık(1 tane orta boy)

Limon (3’te 1’i)

Hazırlanışı: salatalığı soyup rendeleyin ve limon suyunu sıkın, ellerinizi temizledikten sonra malzemeleri karıştırın. Cildinizi temizleyin ve sivilce maskesini iyice yedirerek sürün ve 50 dakika bu şekilde cildinizde bekletin ardından saf su ile cildinizi yıkayarak temizleyin. Salatalıklı cilt maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Salatalık suyu ciltte 50 dakikaya yakın beklediğinde salatalığın içinde bulunan maddeler cilde daha iyi nüfus eder ve etkisi daha çok görülür.

Salatalığın Cilde Faydaları

.Sivilce ve cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlar.

.Kanda bulunan toksinleri arındırır.

.Tüketildiğinde ise böbrekleri ve karaciğeri çalıştırır.

.Salatalık çok aktif bir zayıflatıcıdır.

.İdrarın kolay atılmasını sağlar.

.Salatalık ciltte oluşabilecek siyah noktaların oluşmasını engeller gözenekleri açar.

.Salatalık suyu cilt temizliğinde tonik görevi görür.