Sarımsak Şampuanı Nedir? Evde Doğal Sarımsak Şampuanı Nasıl Yapılır?

...

SARIMSAKLI ŞAMPUAN NEDİR?

Normal hayat şartlarına bağlı olarak saçlarda bazen kırılma bazen de dökülme meydana gelmektedir. Zayıf saçlar kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilemektedir. Bu zayıf saçları onarmak içinde sayısız bitkisel yağ ve şampuanlar denemekteyiz. Ancak bunların etki ettiği ne kadar doğru.

Ama artık bu aralar adını sıkça duyuran şampuan olan sarımsaklı şampuan var. Sarımsak sağlık alanında çokça kullanılmaktadır. Sarımsağın antibiotik ve oksidan sayesinde pek çok rahatsızlığa iyi geldiğini herkes bilmektedir.

Sarımsağın saçlara etkisini ise bilmeyen yoktur. Saç sorunlarını çözmek isteyenler için de sarımsak özü içeren şampuan önerilmektedir.

Sarımsakla yapılan şampuanın faydaları ise saçların dökülmesini ve kırılmasını önlemesidir. Saç tellerini güçlendirerek kopmasını ve kırılmasını engeller. Aynı zamanda saçların hızla uzamasını sağlayarak daha sağlıklı saçlar elde etmenizi sağlar.

Aynı zamanda dökülen saçların yerine daha sağlıklı ve gür saçların çıkmasını sağlar.

Ancak internet veya başka firmalardan alınan sarımsak şampuanının orjinal olduğu konusunda şüpheler vardır. Bazıları sarımsaklı şampuanlar yerine sarımsak kokusu veya ekstresi ilave etmektedir ve bu da normalinin sağladığı faydalar yerine belki de zarar sağlayacaktır. Bu yüzden hem gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz hem de paranızın cepte kalması için evde doğal sarımsaklı şampuan hazırlamak mümkün.

SARIMSAKLI ŞAMPUAN TARİFİ?

Sarımsaklı şampuan yapmak için öncelikle 10 kadar sarımsağı kabuklarından soyup mutfak robotun dan geçiriyoruz. İçine de birazda su ekleyip macun kıvamına gelmesini bekliyoruz.

İçine yardımcı malzemeler olarak saf zeytinyağını ve 4 damla nene yağıyla beraber 3 damla çay çiçeği yağını da atıyoruz.

Bu sarımsağı ve doğal yağları iyice karıştırıp, normal kullandığımız şampuanın içine ilave ediyoruz. Hemen kullanmadan önce 1  gece kadar bekletiyoruz. Hiç hava almamasını sağlamalıyız.

1 gün boyunca hiç hava almadan beklettikten sonra kullanabilirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı saçlar elde etmiş olacaksınız.