Sivilce Kurutma Yöntemleri

...

sivilce-nasıl-kurutabilirizHangi yaşta olursak olalım ne kadar isteriz değil mi cildimizin pürüzsüz bir güzelliğe sahip olmasını. Üstelik de bu bayan ya da erkek hiç fark etmez. Hem de tam metropol çağını yaşadığımız günümüzde erkekler bazı konularda daha da büyük hassasiyet göstermektedir. Hem sosyal çevremizde, hem özel yaşamımızda kıyafet, saç bakımı güzelliği olduğu kadar cilt güzelliği de büyük önem taşımaktadır. Girdiğin ortama göre de sana artı puan olarak geri dönecektir bakımlı olman. Sivilce ise cilt sorunlarının en başında gelmektedir. Genelde buluğ çağında ortaya çıkan ve ilerleyen senelere taşınabilen, görsellik ve sağlık açısından kişilerin en büyük problemlerinden biri olan sivilce oluşumu bazı durumlarda kuru ciltlerde, bazen ise karma ciltlerde görülebilir.

Bu konu için durum gerçekten ciddi boyutlardaysa bir doktora başvurmak şarttır ama ufak tefek sivilceler ise doğal yöntemlerle bu durumu halledebilirsiniz ve işte o doğal yöntemler;

Portakal kabuğu maskesi:

Anti bakteriyel olarak cildi dışarıdan gelebilecek, her türlü mikrop ve saldırıdan korumaktadır. Etkisi ise uzun süre devam etmektedir.

Yapılışı: bir adet iri boy portakal kabuğunu rendeliyoruz. Daha sonra havan içerisinde ezip, krem haline getiriyoruz. Ardından püre haline gelen portakal kabuğunun üzerine 5 gram kadar kabartma tozu ilave ediyoruz.  Elde edilen bu karışımı sivilcelerini üzerine sürüp 15-20 dakika bekletiriz. Sonra bol suyla durulanır.

Ayva maskesi:

Yapılışı: mevsiminde aldığımız oldukça iri bir ayvayı dilimleyip kaynatıyoruz. Ortalama 5 dakika kadar kaynatılan ayvayı kaynatıldığı kapta sabaha kadar bekletiyoruz. Ayvayı sabah kaptan çıkarıp eziyoruz. Üzerine 10 gram pudra ekliyoruz. Daha sonra 15-20 gün kadar kullanıyoruz ve sivilcelerimizde kurumalar meydana geliyor.

Bunun yanı sıra sivilcelerden kurtulmak için; günde 1 tane patatesin kabuğuyla birlikte yenilmesi gerektiğini uzmanlar şiddetle tavsiye etmektedir.