Siyah Nokta Nedir Siyah Noktalar Nasıl Geçer

...

Siyah noktalar gözenekler içerisinde toplanmış kir, yağ ve toz zerrecikleridir. Ciltteki gözenek delikleri ne kadar büyükse siyah nokta da o kadar büyük olur, bazı gözenek delikleri siyah nokta yapmaya elverişli değildir, yani her gözenek siyah nokta olmaz. Siyah noktalar genellikle cildin yağlı kısımlarında toplanmışlardır. Siyah noktaları sıkmak ileriki zamanlarda siyah noktaların sivilcelere dönüşmesine sebep olabilir.siyah noktaları temizlemek için günümüzde aparatlar üretilmiştir, siyah noktalar temizlense bile geri oluşacaktır, bunun için siyah noktaları sıkmamak önemlidir.

Siyah noktalar kir ve yağdan oluşan cildimizdeki gözenek delikleridir, yağlı ciltlerde daha sık karşılaşılan bir sorundur. Siyah noktaların giderilmesi için özel olarak üretilmiş sabunlar, losyonlar, temizleme suları üretilmiştir. Siyah noktalar için peeling ürünleri de piyasada mevcut bulunmaktadır. Siyah noktalar için en önemli yöntem doğal yollarla siyah noktaları temizlemek olacaktır.

Doğal yöntemlerle siyah noktaları temizlemek için ilk önce cildinizin temiz olması gerekmektedir, cildinizi siyah nokta oluşumunu engellemek ve oluşan siyah noktaların daha temiz görünmesini sağlamak için yüzünüzü her gün sabunlamanız gerekmektedir. Evde hazırlayacağınız doğal ürünlerle ve kürlerle maskeler yapmak siyah noktaları azaltacaktır.

Siyah noktaların giderilmesine en etkili yöntem yüze sıcak su yardımıyla su buharı tutmaktır. Su buharı gözeneklerin açılmasını ve sıcak buharın gözeneklere işleyerek temizlenmesinde yardımcı olur. Gözeneklere kahve telvesi ile peeling yapmak siyah noktaları temizleyici etki yaratır, yüzünüze yumuşak dairesel hareketlerle, masaj yaparak peeling işlemini uygulayabilirsiniz. Kahve telvesilepeeling işlemi haftada bir kez olmak zorundadır, aksi takdirde cildin yıpranmasına ve yaralanmasına neden olabilir, yüzünüze siyah nokta olan bölgeye maske uygulamasından sonra bir tane orta büyüklükte buz ile masaj yapabilirsiniz. Buz gözeneklerin küçülmesine neden olarak siyah nokta görünümünü azaltacaktır. Gül suyu da siyah noktaların iyileştirilmesinde geçmişten beri kullanılan en doğal toniktir.