Sonbahar Ayları için Sağlıklı Cilt Bakımı

...

Sıcak ve dinlendirici yaz aylarından henüz yeni çıktık. Beraberinde cilt sorunlarının da baş göstermesi cildimizin kötü bir görünüme neden olmasına yol açabilir. Bu durumun üstesinden gelebilmek ve cildimizi bu sıkı aylara hazırlayabilmek adına çeşitli yöntemlere başvurmaktayız. Ancak her türlü cilt bakım malzemelerini yüzümüze uygulamamız ters etkilerinde meydana gelebileceğini unutmamamız gerekmektedir.  Son zamanlarda pek çok kadının sıklıkla uyguladığı yöntemler arasında yer alan doğal bakım kürleri ile cildin bütün sorunlarından arınmasına yardımcı olmaktadır.

Pürüzlü ve kuru ciltlerin tercihi: Argan

Cildin kolaylıkla emebildiği doğal bir yağ olduğu için krem gibi cildimize rahatlıkla sürme şansına sahip olabiliyoruz.  Özellikle kuru ve pürüzlü bir görünüme sahip olan cilt tipleri için uygulanabilecek argan yağı, cildin doğal olarak koruduğu kalkanını daha da güçlendirerek dış etkilerden korumaktadır.  Yağ asitlerince zengin bir yapıya sahip olan bu yağ, cilt de meydana gelebilecek sıkıntı stresten kaynaklı problemlere karşı etkili ve aynı zamanda koruyucu bir özelliğe sahiptir.

Hindistan cevizi yağı ile cildimiz daha canlı

Sıradan ve günlük kullanım için uygulanan düşük oranda ki cilt kremleri cildinize bol miktarda su vermektedir. Daha sonra su buharlaştığında cildimiz kuru ve bir o kadarda pürüzlü bir yapıya sahip olmaktadır.  Bu nedenle düşük kalitede ki nemlendirici kullanımına son verebilirsiniz. Yüksek oranda nemlendirici sağlayabilecek ürünler ise etkili olabileceği gibi doğru sonuçların meydana gelmesine yardımcı olmaktadır. Ancak ilerleyen zamanlarda da kimyasal maddelerin oluşabilecek olumsuzluklarından nasibinizi alabilirsiniz. Sizlere yardımcı olabilecek en doğal ürünlerden birisi olan Hindistan cevizi yağı ile cildinize doğal etkiler uygulayın.  Hindistan cevizi yağı, cilt de yer alan kuru bölgelere nüfuz ederek canlanmasında yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı beslenin!

Doğru beslenmenin cilde olan etkilerini daha önce hiç duydunuz mu? Mesela kötü bir beslenme alışkanlığınız ve aynı zamanda bunun sonucu olarak da fazla kilolarınız var. Cildimiz için de aynı durum geçerlidir.  Asitli içecekler, bol miktarda çekirdek tüketimi, yağlı gıdalar derken cildimizin ne halde olduğunu bilmek dahi istemezsiniz. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için sağlıklı besin tüketimlerinden yararlanmanız da fayda var. Bol miktarda yeşillik ve lifli gıda tüketimi sağlayabilirsiniz.

Bebeksi bir cilt için güzellik uykusu!

Adı üstünde cildimizin daha güzel bir görünüme sahip olmasında fayda sağlayabilecek uyku günün bütün stres, sıkıntı ve yorgunluğunu atmamızda başvuracağımız en iyi yöntemlerden birisi diyebilirim. Eğer uykunuzu tam anlamı ile alamıyor ve güne şiş gözler ve kırışmış bir cilt ile uyanıyorsanız uykunuzun daha geniş bir alana açabilirsiniz. Buna 6 ila 8 saat dahil olmaktadır. Bu saat dilimi uykunuzu yeterince almanıza yardımcı olmakla birlikte cildinizin de yenilenmesine ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır.