Teff Zayıflama Çayı Nedir? Nasıl Kullanılır?

...

Teff Zayıflama Çayı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde zayıflama çayı olarak bilinen ve kullanılan bu muhteşem bitki aslında kalsiyum, protein ve şifa kaynağı özel bir bitki tohumudur. Endonezya’da yetişen Teff tohumunun dünyaca ünlenmesinin altında yatan sebep içeriğinde bulunan zengin minareller ve proteinlerin varlığıdır.Besin değeri yüksek tahıllar listesinde başı çeken teff zayıflama çayı sağlıklı ve dengeli kilo verdirerek vücudun yapısını ve sistemini bozmaz. Aksine hem enerji verir hem de açlık hissini azaltır.

Teff Tohumu Neye İyi Gelir? İçindekiler Nelerdir?

Bir insanın ihtiyacı olan tüm kalsiyum protein ve enerji kaynaklarını içinde barındıran bu kıymetli tohum hazımsızlık ve şişkinliği en aza indirerek sindirimi kolaylaştırır. Sindirimi zor besinler bile teff zayıflama çayı ile metabolizmada hızlı ve sağlıklı yakılır. Teff tohumu metabolizmayı da hızlandırarak yemeklerden sonra hissettiğimiz ağrı ve şişkinliğin oluşumunu engellemiş olur.

Büyük bir enerji kaynağı olan teff tohumu içerisindeki kalsiyum sayesinde kemik sağlığını korur ve doygunluk verir bu sebepten menapoz döneminde olan kadınların da tüketimine uygundur. Teff tohumu, buğday tahılı ile karşılaştırıldığında besin değeri açısından daha yüksektir ve sindirimi çok kolaydır. Teff çayı ayrıca gluten içermediği için çölyaklı kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Glütene karşı hassas olan bünyelerde gluten besinlerin emilimini güçlendirir ve kişinin hastalıklara bağışıklığı azalır. Bu sebepten Glutene alerjisi olan insanlarda rahatlıkla tüketebilir.

Teff Tohumlu Çay Kullanımı

Besleyici ve canlandırıcı etkisiyle oldukça yüksek tüketime sahip Teff tohumlu çay teff tohumunun işlenmesi ile çay kıvamına getirilerek sıcak suyun içine atılır.Besin değeri en yüksek tahıl olduğundan kış aylarında kaynamış suya atılarak sıklıkla tüketilebilir.

 

Teff Tohumlu Çay İçindekiler

Kalsiyum Prrünün içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz tamamen doğal bir tahıl çayıdır.