Yeni Makyaj Trendi, DD Krem Nedir?

...

Yeni Makyaj Trenlerinden BB ve CC kremleri zaten biliyoruz peki DD krem hakkında daha önce bir şey duydunuz mu? Haydi gelin, BB, CC ve DD kremleri nedir, neden kullanılır bir bakalım.

Cilt bakım ve güzellikte gün geçmiyor ki yeni bir akım yeni bir tarz gelmesin. İnsanların yaşam tarzı değiştikçe, değişen şeyler başta da güzellik akımı değişiyor. Önceden, ilk başta nemlendirici ve üzerine fondoten sürerdik. O da gün boyu akar ve cilt üzerinde pürüzler gözükürdü. Peki, sonra ne oldu?

BB krem bu sorun üzerine üretildi. Hem nemlendirici hem de fondoten olarak hayatlarımıza girdi. Renkli nemlendirici olarak adlandırabileceğimiz BB kremler Beauty Balm kelimelerinin ilk harflerinden adını almıştır. Üst üste uygulanan nemlendirici ve fondöten devrini bitirmiş ve bizlere yeni bir kapı açmıştır. Kullanması o kadar basit ki yüzüne sür ve bir fırça ya da sünger yardımı ile uygula. Tek bir ürün ile cildin nem ihtiyacını ve kapatıcılığı üstlenerek hayatımıza devrim gibi girdi, bb krem.

Peki CC krem nedir? BB kremden daha hafi bir kıvama sahip olan CC krem cilt tonu eşitleyici olarak kullanılır. Tam adı “Color Corrector” olan CC krem, cilt sorunları, kızarıklar ya da güneş lekelerini için kullanılır. Kimi zaman fondöten ile kapatılmayan bu lekeleri kapatmak için kullanılır. BB kreme göre daha az nem sağlıyor ama cilt lekelerini kapatmak için kullanılıyor.

Peki, bu iki krem tek bir kremde birleşse nasıl olur? BB ve CC kremin bileşmesi sonucu ile oluşan voox dd krem hem nemlendirici hem leke kapatıcı hem de fondöten olarak işlev görür.

DD krem nedir diye soracak olursanız, Daily/ Double Defense olarak adlandırılan, yoğun nemlendirme özelliği olan, aynı zamanda antioksidan içeriği ile cilt dostu olma vaadi ile raflarda yerini almış bulunmakta. Sizlere önerebileceğim dd krem markası ise voox krem olabilir.

Bu makale sadece bilgilendirmek amacı ile yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: dd krem voox, dd krem önerileri, dd krem kullananlar, dd krem markaları, dd krem satın al, dd krem flormar, dd krem huncalife, dd krem nuxe, dd kremler, dd krem fiyatı, dd krem, dd krem nedir, , voox dd krem al, voox dd krem satın al, voox dd krem nereden alabilirim, voox dd krem azerbaycanda

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.