Yoğurt ile Karbonat Maskesi

...

Karbonatın renk açma özelliği sayesinde ciltte bulunan siyah noktaları, renk değişikliklerini, cilt lekelerini, güneş lekelerini, çil ya da sivilce izlerini azaltabilirsiniz. Bu gibi sorunlarınız için doğal bir çözüm arıyorsanız yoğurt ile karbonat maskesini deneyebilirsiniz. Yoğurt ve karbonat maskesi ne işe yarar? Doğal peeling etkisi bulunmaktadır. Ciltteki ölü hücreleri temizleyip cildi canlandırır, ışıl ışıl yapmaya yardımcı olur. Leke görünümünü hafifletmeye ve cildi yenilemeye yarar sağlar. Siyah noktaları azaltmaya yardımcı olur.

Beautiful young womanYoğurt ve karbonat maskesi ne kadar sıklıkla yapılmalıdır? En fazla haftada bir yapmalısınız, çünkü haftada birden fazla yapmanız cildinizi aşındırabilir. Yoğurt ve karbonat maskesini kimler yapabilir? Hassas ciltler ve çok kuru ciltler dışında herkes bu maskeyi kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kuru ve hassas bir cilde sahipseniz küçük bir bölgeye sürerek yüzünüzün vereceği tepkiyi önceden gözlemlemelisiniz. Alerjik bir durum varsa bu şekilde ortaya çıkacaktır. İltihaplı sivilce, yara ya da uçuğu olan kişiler bu maskeyi uygulamamalıdır.

cilt bakımıYoğurt maskesi nasıl yapılır? Bir yemek kaşığı yoğurt ve tepeleme olmamak koşuluyla bir çay kaşığı karbonatı bir kasenin içinde karıştırın. Karıştırma esnasında karışım kabarıp, krem şanti kıvamını almış olacaktır. Bu karışımı göz çevresi ve dudak çevresi hariç tüm temiz yüzünüze sürebilirsiniz. Tüm yüzünüze uygulamak istemiyorsanız eğer sadece lekeli bölgeye uygulayabilirsiniz. Kuru ve hassas ciltler maksimum 5-10 dakika maskeyi yüzlerine uygulamalıdırlar. Normal, karma ve yağlı ciltler 30 dakika bu şekilde beklemelidir. 30 dakika içerisinde kuruyan maskeyi elinizle yavaş yavaş soyuyorsunuz. Siyah noktalar ve ölü hücreler bu işlem sırasında çıkacaktır. En son olarak yüzünüzdeki maskeyi ılık su ile yüz yıkama jeli gibi ürünlerle temizleyip, son olarak soğuk su ile cildinizi yıkamalısınız. Soğuk su gözenekleri sıkılaştırır ve teninizin daha diri görünmesini sağlar.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

cilt maskesi, cilt bakım maskesi, güzellik, maske, karbonat maskesi, yoğurt maskesi yoğurt ve karbonat maskesi ne işe yarar, yoğurt ve karbonat maskesi ne sıklıkla yapılmalıdır, yoğurt ve karbonat maskesi nasıl yapılır