Yüz Bölgesindeki Tüylenmelere Kalıcı Çözüm

...

yuzde tuylenmeŞu sıralar cilt üzerinde duyduğumuz en büyük şikâyetlerden birisi de yüzlerde  oluşan tüylenme ve onun yarattığı olumsuz etkilerdir. Çünkü cildimiz bizim hiçbir zaman üstümüzden çıkarmadığımız giysimizdir. Girdiğimiz her toplumda da kıyafet ve saçlarımızın yanı sıra cildimiz ile de büyük etkiler yaratabiliriz. O yüzden cilt bakımımıza büyük özen göstermeliyiz ama uzun bir süredir tüylenme sorununa pek bir çözüm yolu bulunamamış, çözüm yolu bulduğunu düşünen çoğu insanda bu durumdan memnun kalmamıştır.

Yüz bölgesindeki tüylenme kişinin tamamen kendi doğasından kaynaklıdır. Ne olursa olsun kalıcı bir tedavi uygulanmadığı sürece ciddi problemleri beraberinde getirecektir. Yüz tüylenmelerinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur.

Bayanların çoğu yüz tüylenmelerini yakmaya çalışırlar, bu durum hayatınızda yapabileceğiniz en büyük hatalardan bir tanesidir. Bu durum cildinizdeki vitamin içeren bileşenleri de öldürdüğü gibi kötü koku ve lekelenme sıkıntısını beraberinde getirir. Aynı zamanda tüylerin daha gür çıkmasına neden olur.

Yapılması gereken noktalar ise şöyledir: kozmetik olarak ağda, elektroliz ve tıraş kullanılabilir. Ama bunun yanı sıra size etkili bir çözüm sunacak olan karışım ile tüylerinizdeki azalmaları farkedeceksiniz.

Karışımın Malzemeleri:          

1 yumurta akı

Yeteri kadar mısır unu

Yeteri kadar çay şekeri

Karışımın tarifi:

Bir kaba yumurta akını koyun. Üzerine yeteri kadar mısır unu ekleyin ve yine yeteri kadar şeker ilave edin. İyice karıştırın. Tam anlamıyla karıştıktan sonra, temiz cildinize sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Kuruyunca cildinizi tahriş etmeyecek şekilde masaj yaparak soyun.

Bu karışımı haftada 4 kez uygulayın. Bir süre sonra yüzünüzdeki tüylerin azaldığını göreceksiniz.