Yüz Dolgunlaştırıcı Maske İle Botoks Etkisi Yaratın

...

Isolated young woman giving her lips a botox injectionYapılan diyet ve zayıflama sonucu, bütün vücudumuz olduğu kadar yüzümüzde etkilenir, çöker, gözaltları morlaşır, eski dolgun güzellik kaybedilir. Bunun için akla gelen ilk seçenek botoks olur ama bundan korkan bayanlar veya botoks için imkânı olmayanlar için sizlere tam da botoks etkisi yaratacak harika maske tariflerim olacak. Yüzünüz güzelliğini kaybedecek diye diyet yapmaktan korkmayın ve işte maske tarifleri:

Yüz dolgunlaştırıcı maske:

*2 tatlı kaşığı zeytinyağı

*2 tatlı kaşığı bal

*1 tane yumurta sarısı

*1 avuç yulaf unu

* 1 avuç civanperçemi kurusu

*3 çorba kaşığı limon suyu

Civanperçemi su içerisine atılarak 10 dakika süreyle kaynatılır. Kaynama noktasına geldikten sonra indirilerek ılık hale getirilir ve bu karışımdan 1 fincan süzülerek alınıp buzdolabına konulur. Suyun içerisinde geriye kalan posa ezilerek içine limon suyu, yumurta sarısı, bal ve zeytinyağı eklenir. Daha sonra buzdolabına alınan su çıkarılır. Bu karışımın üzerine ilave edilir. Krem kıvamını alana dek yulaf unu ile karıştırılır. Karışım cilde sürülür ve 1 saat süreyle bekletilir. Durulandıktan sonra cildin gül suyu ile silinmesi maskenin etkisini artırır. Haftada 1, iki ay süreyle uygulanır.

Yüz dolgunlaştırıcı maske 2:

*2 tatlı kaşığı süt

*2 tatlı kaşığı bal

*2 tatlı kaşığı limon suyu

*Yarım tatlı kaşığı tuz

*1 adet yumurta sarısı

Malzemelerin hepsini bir kâse içinde krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra maskeyi yüzünüze sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü yıkamadan kuruyan maske üzerine 1 kat daha sürerek, 10 dakika daha bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kere uygulayın.